Koronawirus. Alpejski PŚ. Zawody kobiet w Aare odwołane. Kryształowa Kula dla Federici Brignone

Ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa zawody alpejskiego Pucharu Świata kobiet w szwedzkim Aare zostały odwołane. Tym samym dużą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wywalczyła Federica Brignone.

Adrian Nuckowski
Federica Brignone Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom / Na zdjęciu: Federica Brignone
Rywalizacja w Aare miała zakończyć zmagania w alpejskim Pucharze Świata. Już wcześniej władze FIS podjęły decyzję o odwołaniu zaplanowanych na 18-22 marca zawodów w Cortinie d'Ampezzo. Epidemia koronawirusa szeroki zasięg obejmuje także na terenie Szwecji. Z tego powodu podjęto radykalne kroki. Zmagania zostały odwołane, a co za tym idzie zakończono sezon 2019/2020 alpejskiego Pucharu Świata kobiet.

Tym samym dużą Kryształową Kulę za triumf w Pucharze Świata wywalczyła Federica Brignone. Drugą pozycję zajęła Mikaela Shiffrin, która według planu zamierzała wystartować w Aare i powalczyć o triumf w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełniła Petra Vlhova. Brignone została pierwszą Włoszką, która sięgnęła po Puchar Świata.

Ciągle nie wiadomo, czy odbędą się zawody mężczyzn, które w dniach 14-15 marca mają odbyć się w Kranjskiej Gorze.

Końcowa klasyfikacja generalna alpejskiego Pucharu Świata kobiet

Miejsce Zawodniczka Kraj Punkty
1. Federica Brignone Włochy 1378
2. Mikaela Shiffrin USA 1225
3. Petra Vlhova Słowacja 1189

Czytaj także: - Skoki. MŚ w lotach Planica 2020 prawdopodobnie odwołane. Polaków i tak mogłoby zabraknąćSkoki narciarskie. Raw Air. Fatalne wieści po upadku Stephana Leyhe. Niemca może czekać długa przerwa ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Czy uważasz, że podjęto słuszną decyzję?