Narciarstwo alpejskie. Jubileuszowe zwycięstwo Alexisa Pinturault. Francuz liderem Pucharu Świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Alexis Pinturault
PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Alexis Pinturault
zdjęcie autora artykułu

Alexis Pinturault okazał się najlepszy w slalomie równoległym w Lech/Zuers. Dla Francuza to trzydzieste zwycięstwo w cyklu Pucharu Świata. W finale pokonał Henrika Kristoffersena. Podium uzupełnił Alexander Schmid.

W eliminacjach do zawodów w slalomie równoległym w Lech/Zuers najlepszy okazał się Niemiec Stefan Luitz. Na najniższym stopniu podium kwalifikacji uplasował się także jego rodak Alexander Schmid. Rozdzielił ich Francuz Alexis Pinturault.

W eliminacjach uczestniczył jeden Polak. Michał Jasiczek uplasował się na 51. lokacie w stawce 59 zawodników.

Luitz nie był w jednak stanie powtórzyć sukcesu w głównych zawodach. W ćwierćfinale uległ Norwegowi Henrikowi Kristoffersenowi. Niemiec ostatecznie uplasował się na 7. miejscu.

ZOBACZ WIDEO: Skoki. Maciej Kot wróci do dobrej formy? "Bardzo mocno został poprawiony element, który powodował krótkie skoki"

W finale zmierzyli się wspomniani już wcześniej Kristoffersen oraz Pinturault. Norweg wcześniej pokonał Filipa Zubcicia, Stefana Luitza oraz Adriana Perlta. Z kolei Francuz okazał się lepszy od Dominika Raschnera, Semyela Bissiga oraz Alexandra Schmida.

Po pierwszym przejeździe finałowej rywalizacji Alexis Pinturault miał 0.16s przewagi nad swoim przeciwnikiem. W drugim przejeździe Francuz nieco spóźnił start, ale nie dał wyrwać sobie zwycięstwa. Okazał się lepszy od Henrika Kristoffersena o 0.11s. Francuz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W walce o 3. miejsce Alexander Schmid bez większych problemów pokonał Adriana Pertla.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim
MiejsceZawodnikKrajPunkty
1.Alexis PinturaultFrancja150
2.Henrik KristoffersenNorwegia125
3.Lucas BraathenNorwegia113

Czytaj również: Puchar Świata w Kuusamo. Petarda Dawida Kubackiego! Skoki. Puchar Świata w Kuusamo. Kamil Stoch: Szukam dobrego skakania, nie zawsze mi się udaje

Źródło artykułu: