Alpejski PŚ. Corinne Suter najlepsza w pierwszym zjeździe sezonu. Niespodzianka na podium

Corinne Suter odniosła zwycięstwo w zjeździe alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywanym w Val d'Isere. Dla Szwajcarki był to trzeci triumf w karierze. Drugą pozycję zajęła Sofia Goggia, a dość niespodziewanie podium uzupełniła Breezy Johnson.

Adrian Nuckowski
Corinne Suter PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Corinne Suter
Rywalizacja w pierwszym zjeździe sezonu 2020/2021 zakończyła się triumfem Corinne Suter. Szwajcarka przejechała trasę w Val d'Isere w czasie 1:44.62. Aktualna wicemistrzyni świata w tej konkurencji zanotowała tym samym swoje trzecie w karierze zwycięstwo w zawodach tej rangi. Drugą pozycję zajęła Włoszka Sofia Goggia, na najniższym stopniu podium stanęła Breezy Johnson. Dla Amerykanki to najlepszy rezultat uzyskany w dotychczasowych startach.

26. miejsce zajęła liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Petra Vlhova. Na starcie zabrakło m.in. Mikaeli Shiffrin, która potrafiła już wygrywać zawody w tej specjalności.

21. Maryna Gąsienica-Daniel Polska 63

Czytaj także: - PŚ w Engelbergu. Niewiarygodny skok Kamila Stocha! Nieoficjalny rekord skoczni!Skoki narciarskie. Gorazd Bertoncelj otrzymywał groźby. O wszystkim zawiadomił policję ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Prezes PZN potwierdza: będzie dodatkowy weekend Pucharu Świata w Polsce! Kto zorganizuje dodatkowe konkursy?

Czy śledzisz zmagania w Pucharze Świata kobiet?