MŚ w narciarstwie alpejskim. Pierwsze złoto w karierze Lary Gut-Behrami. Niezły przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Lara Gut-Behrami
PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Lara Gut-Behrami
zdjęcie autora artykułu

Szwajcarka Lara Gut-Behrami została mistrzynią świata w supergigancie. Na podium stanęły także jej rodaczka Corinne Suter oraz Amerykanka Mikaela Shiffrin. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła miejsce w trzeciej dziesiątce.

Dopiero za trzecim razem udało się rozegrać supergigant kobiet na mistrzostwach świata w Cortinie d'Ampezzo. Próbowano w poniedziałek i wtorek, jednak warunki pogodowe uniemożliwiły przeprowadzenie zawodów. W konkurencji wzięła udział jedna Polka, Maryna Gąsienica-Daniel.

Z numerem 4 wystartowała obrończyni tytułu sprzed dwóch lat. Mikaela Shiffrin kapitalnie przejechała górną i środkową część trasy, lecz na ostatnim odcinku popełniła ogromny błąd. Mocno spóźniła skręt i straciła mnóstwo czasu.

Skalę błędu świetnie pokazał przejazd startującej po niej Corinne Suter. Szwajcarka na pomiarze przed metą traciła ponad 0,8s. Końcówkę przejechała jednak w kapitalnym stylu i ostatecznie pokonała Shiffrin.

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwe legendy skoków narciarskich. Niezwykłe spotkanie po latach

Jeszcze lepiej zaprezentowała się jednak jej rodaczka Lara Gut-Behrami. Szwajcarka była główną kandydatką do złota i nie zawiodła oczekiwań swoich kibiców. Znakomicie przejechała górną oraz środkową cześć trasy, minimalnie straciła na dole. Nie odebrało jej to jednak pierwszego w karierze tytułu mistrzyni świata.

Z później startujących zawodniczek najbliżej podium była Ester Ledecka. Aktualna mistrzyni olimpijska znakomicie zaprezentowała się w końcówce. Jej strata z poprzednich pomiarów była jednak zbyt duża i ostatecznie zajęła czwartą lokatę.

Maryna Gąsienica-Daniel bardzo dobrze poradziła sobie w górnej części trasy. Później miała jednak całkiem duże kłopoty, co skutkowało ostatecznie prawie trzema sekundami straty do Lary Gut-Behrami. Polka zajęła 27. miejsce.

O dużym rozczarowaniu mogą mówić gospodarze. Sofia Goggia nie mogła wystartować z powodu kontuzji. Najlepsza z Włoszek Federica Brignone była dopiero dziesiąta.

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1.Lara Gut-BehramiSzwajcaria1:25,51
2.Corinne SuterSzwajcaria+0,34
3.Mikaela ShiffrinUSA+0,47
4.Ester LedeckaCzechy+0,53
5.Kajsa Vickhoff LieNorwegia+0,65
6.Marie-Michelle GagnonKanada+0,78
27.Maryna Gąsienica-DanielPolska+2,96

Czytaj więcej: Kulisy walki PZN o dopuszczenie polskich juniorów do startu na MŚ. "To inna sytuacja niż ta z Oberstdorfu" Ból głowy Michala Doleżala. Czasu na decyzję coraz mniej

Źródło artykułu: