Alpejskie MŚ. Corinne Suter ze złotym medalem w zjeździe. Kolejna niemiecka niespodzianka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDREA SOLERO / Na zdjęciu: Corinne Suter
PAP/EPA / ANDREA SOLERO / Na zdjęciu: Corinne Suter
zdjęcie autora artykułu

Corinne Suter wywalczyła złoty medal w zjeździe podczas alpejskich mistrzostw świata, rozgrywanych w Cortina d'Ampezzo. Niespodziewanie na podium stanęła Niemka, Kira Wiedle. Czołową trójkę uzupełniła mistrzyni supergiganta, Lara Gut-Behrami.

W tym artykule dowiesz się o:

Specjalistki od zjazdu miały znakomite warunki do rozegrania między sobą walki o mistrzostwo świata. Zawody na trasie Olympia della Tofane odbyły się przy mocno święcącym słońcu oraz mrozie dochodzącym do -10 stopni Celsjusza.

Swój drugi medal podczas tej imprezy wywalczyła Corinne Suter. Szwajcarka niemal bezbłędnie przejechała całą trasę i po raz pierwszy w swojej karierze stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. 26-letnia zawodniczka we wcześniej rozegranym supergigancie przegrała tylko ze swoją rodaczką Larą Gut-Behrami, która tym razem uplasowała się na trzecim miejscu.

Kolejny medal podczas tych mistrzostw wywalczyli Niemcy. Do sensacyjnego srebrnego medalisty z supergiganta, Romeda Baumanna dołączyła Kira Weidle. Dla Niemki to zdecydowanie największy sukces w karierze. Dość powiedzieć, że w zawodach Pucharu Świata tylko dwukrotnie stawała na podium i był to najniższy jego stopień.

W niedzielę (14 lutego) o medale w zjeździe powalczą mężczyźni. Początek zaplanowano na godzinę 11:00.

Wyniki zjazdu kobiet 

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1.Corinne SuterSzwajcaria1:34.27
2.Kira WeidleNiemcy+0.20
3.Lara Gut-BehramiSzwajcaria+0.37
4.Ester LedeckaCzechy+0.44
5.Michelle GisinSzwajcaria+0.50
5.Ramona SiebenhoferAustria+0.50

Czytaj także: - Mistrzostwa świata juniorów. Austriacy rozbili rywali. Rosjanie sprawili niespodziankęJustyna Kowalczyk-Tekieli zabrała głos po wielkim sukcesie Izabeli Marcisz

ZOBACZ WIDEO: Sven Hannawald w Zakopanem poznał niezwykłą osobę. "To było genialne!"

Źródło artykułu: