Alpejskie MŚ. Corinne Suter ze złotym medalem w zjeździe. Kolejna niemiecka niespodzianka

Corinne Suter wywalczyła złoty medal w zjeździe podczas alpejskich mistrzostw świata, rozgrywanych w Cortina d'Ampezzo. Niespodziewanie na podium stanęła Niemka, Kira Wiedle. Czołową trójkę uzupełniła mistrzyni supergiganta, Lara Gut-Behrami.

Adrian Nuckowski
Corinne Suter PAP/EPA / ANDREA SOLERO / Na zdjęciu: Corinne Suter
Specjalistki od zjazdu miały znakomite warunki do rozegrania między sobą walki o mistrzostwo świata. Zawody na trasie Olympia della Tofane odbyły się przy mocno święcącym słońcu oraz mrozie dochodzącym do -10 stopni Celsjusza.

Swój drugi medal podczas tej imprezy wywalczyła Corinne Suter. Szwajcarka niemal bezbłędnie przejechała całą trasę i po raz pierwszy w swojej karierze stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. 26-letnia zawodniczka we wcześniej rozegranym supergigancie przegrała tylko ze swoją rodaczką Larą Gut-Behrami, która tym razem uplasowała się na trzecim miejscu.

Kolejny medal podczas tych mistrzostw wywalczyli Niemcy. Do sensacyjnego srebrnego medalisty z supergiganta, Romeda Baumanna dołączyła Kira Weidle. Dla Niemki to zdecydowanie największy sukces w karierze. Dość powiedzieć, że w zawodach Pucharu Świata tylko dwukrotnie stawała na podium i był to najniższy jego stopień.

W niedzielę (14 lutego) o medale w zjeździe powalczą mężczyźni. Początek zaplanowano na godzinę 11:00.