Narciarstwo alpejskie. Znakomity przejazd Gąsienicy-Daniel na MŚ. Dobry prognostyk przed walką o medale

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła czwarte miejsce w eliminacjach do slalomu giganta równoległego podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. To dobrze rokuje przed walką o medale.

PS
Maryna Gąsienica-Daniel PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
52 zawodniczki stanęły na starcie eliminacji w slalomie równoległym na  mistrzostwach świata w Cortinie d'Ampezzo. Eliminacje odbywały się w parach, ale znaczenie miał wyłącznie czas przejazdu.

Najlepszy uzyskała Szwajcarka Wendy Holdener (32,69 s), ale świetnie spisała się także Maryna Gąsienica-Daniel - do Holdener straciła tylko 0,31 s, co dało jej czwarte miejsce w eliminacjach.

Już na tym etapie z rywalizacją pożegnały się znaczące nazwiska - m.in. Petra Vlhova, która nie zdołała nawet ukończyć przejazdu.

W 1/8 finału Gąsienica-Daniel zmierzy się ze Szwedką Estelle Alphand, która była dziesiąta w kwalifikacjach.

Początek rywalizacji o medale o godzinie 14:00.