KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Narciarstwo dowolne: Jasną Chopok odwiedzi freeridowa elita

W dniach od 1 do 5 marca ikony freeride'u przyjadą na zawody Jasna Adrenalin. W tym roku wydarzenie ma status trzygwiazdkowego Freeride World Qualifier 2014.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Pula nagród warta jest 3000 euro. Zawody odbywać się będą na północnej stronie Chopoka, która jest znana w środowisku z trudnego terenu, niezwykłych koryt i siodeł, świetnie nadających się do ekstremalnej jazdy i widowiskowych flipów (skoków). W zawodach SKI wystartuje około 80 zawodników z 11 krajów, takich jak: Polska, Czechy, Słowacja, Austria, Argentyna, Szwecja, Szwajcaria, Włochy, Finlandia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Rosja i innych. W kategorii SKI wystąpi 35 mężczyzn i 13 kobiet, w tym jeden reprezentant Polski - Jakub Kondrat. W zawodach SNOW będzie to odpowiednio 20 mężczyzn i 10 kobiet, z dwoma reprezentantami z Polski: Markiem Gazdą i Arkadiuszem Chmielem.

- To największe od lat zawody organizowane pod Chopokiem - mówi dyrektor CGC Jasna Adrenalin Matej Hulej. - W tym roku łączy je fakt, że w tym czasie odbywają się w Jasnej Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim. Wierzę, że publiczność, która odwiedzi Jasną, z ciekawością zobaczy wyczyny najlepszych specjalistów we freeridzie. Przygotowaliśmy dla nich dedykowaną strefę freeride nr˚3 Chopok - Luková Dolina.

CGC Jasna Adrenaline, które odbędą się w dniach 1-5 marca, należą do najtrudniejszych, ale także najbardziej widowiskowych zawodów, o czym przekonała się nasza olimpijka Karolina Riemen-Żerebecka, która nieraz startowała w tych zawodach i chwali to miejsce jako jedno z najlepszych pod kątem uprawiania tego sportu. Podczas zawodów w Jasnej będzie można zdobyć cenne punkty, wygrać nagrody pieniężne (3000 euro), ale przede wszystkim cieszyć się z jazdy i wolności na dziewiczych stokach Chopoka, gdzie możliwość wykonywania niezwykłych ewolucji ogranicza jedynie wyobraźnia i odwaga freeriderów.

Organizatorem zawodów jest Słowackie Stowarzyszenie Narciarzy Freeride (SAFL), które przygotowuje te zawody od 2002 roku.
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×