Matt Graham najlepszym zawodnikiem sportów zimowych w Australii

Tytuł najlepszego zawodnika sportów zimowych w Australii przypadł Mattowi Grahamowi. 21-letni zawodnik zaliczył bardzo dobry sezon.

Karol Borawski
PAP/EPA / SERGEY ILNITSKY

W minionym sezonie uprawiający narciarstwo dowolne Graham uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji jazdy po muldach. W klasyfikacji generalnej zajął dziewiątą pozycję.

Graham w rywalizacji o miano najlepszego zawodnika sportów zimowych w Australii wyprzedził narciarkę dowolną Danielle Scott oraz snowboardzistę Belle Brockhoffa.

Najlepszym juniorem roku wybrano Emily Arthur, która na zimowych igrzyskach młodzieży zdobyła srebrny medal w snowboardowej konkurencji halfpipe.

Najlepszym występem Matta Grahama na mistrzostwach świata było czwarte miejsce w norweskim Voss w 2013 roku. Na igrzyskach olimpijskich w Soczi zajął siódme miejsce.