Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Brazylijki na IO z Fofão i Walewską

Selekcjoner reprezentacji Brazylii, José Roberto Guimarães, podał nazwiska dwunastu siatkarek, które zagrają na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Niespodzianek nie było, w turnieju olimpijskim zagrają wszystkie siatkarki, które niedawno w finale Word Grand Prix wywalczyły złoty medal.
Mateusz Minda
Mateusz Minda

Jeśli chodzi o personalia to żadnych zaskoczeń nie było, jednakże przedstawienie swoich oczekiwań, oraz zadań specjalnych, dla niektórych swoich zawodniczek przez trenera wprowadziły nieco zdziwienia i wywołały niewielkie poruszenie.

W składzie znalazły się niezwykle doświadczone rozgrywające Fofão i Carol Albuquerque. Podstawową atakującą będzie Sheilla, jest zmienniczką ma być Mari, która cztery lata temu Atenach grała jako atakująca, chociaż obecnie występowała na pozycji przyjmującej i w Pekinie będzie podstawową zawodniczką na tej pozycji, na której radzi sobie całkiem nieźle, o czym świadczy tytuł MVP tegorocznego turnieju finałowego World Grand Prix. Uniwersalną i wszechstronną zawodniczką okazałą się Valeskinha, jej podstawową pozycją będzie środek bloku, ewentualnie będzie zmienniczką na pozycji przyjmującej i to ona zastąpi w razie kontuzji pierwszą libero Brazylii, Fabi.
Podopieczne José Roberto Guimarãesa w Pekinie zagrają w grupie B, kolejno zmierzą się z Włoszkami, Serbkami, Rosjankami, Kazaszkami i na zakończenie z Algierkami.

Brazylijki na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie zdobyły brąz. Największymi gwiazdami zespołu były wówczas Leila Barros, Virna Dias i Fernanda Venturini. Cztery lata później w Sydney, ''Canarihnos'' powtórzyły wynik z przed czterech lat i po raz kolejny sięgnęły po brązowe medale. W Australii obok Dias i Barros o sile brazylijskiego zespołu w dużym stopniu stanowiły także grające w kadrze do dziś Walewska i Fofão.
Z kolei na IO w Atenach siatkarki z ''Kraju Kawy'' były o krok od medalu, kończąc ostatecznie rywalizację na czwartym miejscu po przegranej z Kubą w meczu o brąz.

Kadra Brazylii na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

Rozgrywające:
Fofão
Carolina Albuquerque

Środkowe:
Oliveira Walewska
Valeskinha
Thaisa Menezes
Fabiana Claudino

Przyjmujące:
Paula Pequeno
Jaqueline Carvalho
Welissa Gonzaga Sassa

Atakujące:
Sheilla Castro
Mari

Libero:
Fabi

W poniedziałek, 21 lipca, Brazylijska kadra kobiet spotyka się na ostatnim przed wyjazdem do Pekinu zgrupowaniu, w Brazylijskim Centrum Rozwoju Siatkówki ''Aryza'', w Saquarema.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/ planetavolei.com.br

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×