Argentyna i Nigeria w finale olimpijskiego turnieju piłki nożnej mężczyzn

Reprezentacje Nigerii oraz Argentyny zagrają w finale olimpijskiego turnieju piłki nożnej mężczyzn. Pierwsza z drużyn rozgromiła Belgię, pewnie zwyciężając aż 4:1, natomiast Albecelestes nie dali żadnych szans Brazylii, ogrywając swojego odwiecznego rywala aż 3:0.

Adam Kiołbasa

Zespół z Afryki już do przerwy prowadził 1:0 za sprawą trafienia z 18. minuta Adafemiego. W 60. na 2:0 podwyższył Edu, a w 73. ten sam zawodnik zdobył kolejną bramkę. W 79. dzięki Okonkwo było już 4:0. Czerwone Diabły, które w ćwierćfinale sensacyjnie wyeliminowały Włochów jednak zdobyli honorowego gola, a strzelił go Ciman.

W drugim starciu Argentyna nie dała żadnych szans Brazylii, a pogromcą Canarinhos okazał się zdobywca dwóch goli, a mianowicie Sergio Aguero. Wynik pojedynku w 76. minucie na 3:0 strzałem z rzutu karnego ustalił Juan Roman Riquelme. Co ciekawe, wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a w samej końcówce dwaj Brazylijczycy zostali wyrzuceni z boiska.

Tym samym Argentyna ma szanse na obronienie tytułu najlepszej olimpijskiej reprezentacji sprzed czterech lat. Co ciekawe w 1996. roku także Argentyna z Nigerią zagrała w finale, wówczas zespół z Afryki wygrał 3:2. O 3. miejsce Belgia zagra z Brazylią. W fazie grupowej popularne Kanarki wygrały 1:0.