Porażka Polski 0:1 z Ukrainą w Europejskiej Lidze Beach Soccera 2019 w Nazare

Reprezentanci Polski przegrali z Ukrainą 0:1 w trzecim, ostatnim dniu turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera 2019 w Nazare.

Piotr Ziemka
Piłka nożna plażowa Newspix / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / Piłka nożna plażowa
Jedynego gola zdobył w siedemnastej minucie Jarosław Zaworotny (asystę zaliczył Dmytro Medved). Najlepszą okazję do wyrównania miał Paweł Friszkemut. 24 sekundy przed końcem drugiej tercji po przewrotce tego zawodnika piłka trafiła w słupek. W niedzielę nie mogli zagrać Konrad Kubiak (żółte kartki w piątkowym oraz sobotnim spotkaniu) i Jakub Jesionowski (czerwona kartka w sobotę). Polacy nie zdobyli punktu podczas Europejskiej Ligi Beach Soccera 2019. W piątek przegrali 1:3 z Portugalią. W sobotę prowadzili po 182 sekundach ze Szwajcarami 4:0, ale po 36 minutach gry był remis 6:6. W dogrywce triumfowała Szwajcaria.

W piłce nożnej plażowej punktacja wygląda następująco: trzy "oczka" za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, dwa - za wygraną w dogrywce, jeden punkt - za triumf w serii rzutów karnych. Remis po trzech tercjach nie daje punktu.

Reprezentacja Polski w światowym rankingu zajmuje obecnie 24. miejsce. Portugalia jest druga, Szwajcaria dziewiąta, a Ukraina dziewiętnasta. W zakończonych 29 czerwca Igrzyskach Europejskich 2019 Portugalczycy zwyciężyli, a Szwajcarzy grali z Ukraińcami w pojedynku o brązowe medale.

Z zerowym dorobkiem punktowym zawody w Nazare zakończyła też reprezentacja Azerbejdżanu, która ma gorszy bilans bramkowy od Polaków. Końcowa klasyfikacja zasadniczej części Europejskiej Ligi Beach Soccera będzie znana w sierpniu - po turnieju, w którym wystąpią: Włochy, Białoruś, Francja i Niemcy.

W lipcu 2019 roku podopieczni Marcina Stanisławskiego wezmą jeszcze udział w eliminacjach do mistrzostw świata. Awans ze strefy europejskiej uzyska pięć reprezentacji. W poprzednich kwalifikacjach do MŚ - rozegranych we wrześniu 2016 roku - najlepsi okazali się Polacy.

Wyniki pozostałych niedzielnych meczów najwyższej dywizji ELBS:
Turcja - Azerbejdżan 6:2
Hiszpania - Rosja 2:1
Portugalia - Szwajcaria 6:6 po trzech tercjach, 8:7 po dogrywce.

Czy Polacy będą w czołowej ósemce europejskich eliminacji do mistrzostw świata w 2019 roku?