Znamy pierwszego finalistę barażu o awans do Premier League

Wiemy już, kto będzie pierwszym uczestnikiem finału barażu o awans do Premier League. W poniedziałek połowę drogi skutecznie przeszło Huddersfield Town.

Szymon Mierzyński
drużyna Huddersfield Town Getty Images / William Early / Na zdjęciu: drużyna Huddersfield Town
Do rewanżu z Luton Town "Teriery" przystępowały w dość dobrej sytuacji, bowiem w pierwszym wyjazdowym spotkaniu wywalczyły remis 1:1.

Na John Smith's Stadium długo nie padały gole, lecz w 82. minucie defensywę gości złamał Jordan Rhodes i jego trafienie okazało się decydujące dla losów spotkania. 3. drużyna sezonu zasadniczego The Championship pokonała więc 6. i zameldowała się w finale.

Tam rywalem Huddersfield Town będzie Sheffield United lub Nottingham Forest. W pierwszym meczu ci drudzy triumfowali na wyjeździe 2:1 i póki co są bliżej sukcesu.

Finałowe starcie odbędzie się 29 maja na Wembley w Londynie. W nim o awansie decydować już będzie tylko jedna potyczka.

Huddersfield Town - Luton Town 1:0 (0:0)
1:0 - Jordan Rhodes 82'
pierwszy mecz: 1:1, awans: Huddersfield Town

Grzegorz Lato zaskoczył po losowaniu. "Grupa z Katarem byłaby trudniejsza"