Kolejny Polak w MLS? To jest możliwe

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Michał Helik
Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Michał Helik
zdjęcie autora artykułu

Czy przyszłością kolejnego reprezentanta Polski będzie Major League Soccer? Na Michała Helika czekają ważne decyzje, bo w swoim dotychczasowym klubie zostać nie powinien. Czy zdecyduje się na wylot za ocean?

Do myślenia Michała Helika zmusza sytuacja jego klubu - Barnsley FC nie zdołało utrzymać się w The Championship, zatem gra na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii raczej nie brzmi kusząco.

26-letni obrońca z pewnością marzy o załapaniu się do kadry na mundial, który na przełomie listopada i grudnia odbędzie się w Katarze. W tym celu zmiana otoczenia i gra na wyższym poziomie jest zdecydowanie wskazana.

I jedną z opcji byłyby z pewnością przenosiny do Major League Soccer. Jak informuje Mateusz Miga z TVP Sport zainteresowanych nie brakuje.

ZOBACZ WIDEO: Z Pierwszej Piłki #7: Kto zostanie mistrzem Polski, kto spadnie z Ekstraklasy?

Wśród chętnych jest m.in. ekipa New England Revolution, w której występuje już Adam Buksa. Fakt ten może nie być bez znaczenia dla ewentualnej decyzji o wyborze właśnie tej opcji.

Dodajmy, że w MLS grają już m.in. Karol Świderski, Kamil Jóźwiak, Kacper Przybyłko, Patryk Klimala czy powołany ostatnio do reprezentacji Polski Gabriel Slonina.

Co do Helika, to aktualnie przebywa w kraju, gdzie leczy uraz stawu skokowego (pomagają mu m.in. fizjoterapeuci Rakowa Częstochowa - taką informację przekazał selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz), który wyeliminował go z gry w ośmiu ostatnich meczach swojego zespołu.

Zobacz także: I co panowie z Bayernu? Tak wam Lewandowski zagrał na nosie Jest przełom ws. sprzedaży Chelsea!

Źródło artykułu: