Koniec marzeń klubu Kamila Glika

Benevento Calcio odpadło z baraży o awans do Serie A w półfinale. Drużyna Kamila Glika nie utrzymała zaliczki z pierwszego meczu i przegrała w rewanżu 0:1 z Pisą.

Kamil Glik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Kamil Glik
Benevento nie straciło gola w dwóch wcześniejszych meczach barażowych o Serie A. Poprawa gry w defensywie wiązała się z powrotem do podstawowego składu Kamila Glika. Polak nie grał w klubie w końcówce sezonu zasadniczego z powodu kontuzji, której doznał na zgrupowaniu reprezentacji. Zachowanie czystego konta w sobotę gwarantowało wejście do finału, ponieważ Benevento wygrało w pierwszym meczu z Pisą 1:0.

Pisa nie zamierzała tak tego pozostawić i w rewanżu odpowiedziała na gola Gianluci Lapaduli. Już w 11. minucie Ahmad Benali strzelił na 1:0 po dograniu George Puscasa. Rumun niebawem sam skierował piłkę do bramki, ale gol został anulowany z powodu spalonego. Obrona z Glikiem w szeregach trzeszczała w szwach, ale w dalszej fazie meczu uspokoiła sytuację na boisku.

Inna sprawa, że Benevento nie potrafiło strzelić gola. Wynik nie zmienił się w drugiej połowie, co zgodnie z regulaminem baraży w Serie B oznaczało, że do finału przeszła Pisa. To dlatego, że była lepsza w sezonie zasadniczym.

AC Pisa 1909 - Benevento Calcio 1:0 (1:0)
1:0 - Ahmad Benali 11'

Pierwszy mecz: 0:1.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Kamil Glik powinien spędzić kolejny sezon w Benevento Calcio?