W walce o Bundesligę obrońcy uratowali Herthę Berlin. Rewanż zmienił wszystko

Hertha Berlin uratowała się! Po porażce w pierwszym barażowym meczu 16. zespół Bundesligi w rewanżu 2:0 pokonał na wyjeździe HSV i utrzymał się na najwyższym szczeblu.

Michał Piegza
piłkarze Herthy Berlin PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: piłkarze Herthy Berlin
Po pierwszym meczu barażowym, którego stawką była gra w Bundeslidze w kolejnym sezonie, w lepszej sytuacji był 3. zespół 2. Bundesligi HSV, który pokonał w Berlinie Herthę 1:0.

Rewanż świetnie rozpoczął się dla gości. Już w 4. minucie berlińczycy objęli prowadzenie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Dedryck Boyata i uderzeniem głową z pięciu metrów wyrównał stan dwumeczu.

Szybka strata gola zaskoczyła drużynę z Hamburga. To Hertha miała więcej do powiedzenia i szukała kolejnych trafień. Klarownej szansy goście sobie nie stworzyli. Po kwadransie mecz wyrównał się. Zespoły jednak cały czas miały problemy z kreowaniem dobrych okazji na bramkę.

Po zmianie stron miejscowi w końcu ruszyli na Herthę. Kilka razy czujny musiał być Oliver Christensen. Bramkarz problemy miał w 49. minucie. Płaski strzał sprzed pola karnego oddał Moritz Heyer, golkiper odbił piłkę przed siebie, ale nikt nie zdążył z dobitką.

Decydująca dla losów gry o Bundesligę była 63. minuta. Marvin Plattenhardt dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego. Z dogrania wyszedł strzał, piłka wpadła bramkarzowi za kołnierz.

Po drugiej bramce Hertha na niezbyt wiele pozwalała drużynie HSV. Gospodarze nie mieli pomysłu na atak. Dopiero w 80. minucie zrobiło się groźnie pod bramką przyjezdnych. Do strzału z ośmiu metrów doszedł Josha Vagnomann, trafił w nogę obrońcy.

W końcówce piłkarze HSV nie byli w stanie zagrozić berlińczykom i przegrali spotkanie. W Bundeslidze utrzymała się Hertha Berlin.

Hamburger SV - Hertha Berlin 0:2 (0:1)
0:1 - Dedryck Boyata 4'
0:2 - Marvin Plattenhardt 63'

HSV: Daniel Fernandes - Moritz Heyer (82' Jan Gyamerah), Mario Vuskovic, Sebastian Schonlau, Miro Muheim - Ludovit Reis, Jonas Meffert, Maximilian Rohr (58' Josha Vagnomann) -Bakery Jatta (74' Mikkel Kaufmann), Robert Glatzel, Sonny Kittel.

Hertha: Oliver Christensen - Peter Pekarik, Dedryck Boyata, Marc-Oliver Kempf, Marvin Plattenhardt (81' Fredrik Bjorkan) - Suat Serdar (85' Niklas Stark), Santiago Ascacibar, Lucas Tousart, Kevin-Prince Boateng (89' Vlaidmir Darida) - Ishak Belfodil (81' Myziane Maolida), Stevan Jovetić.

Żółte kartki: Jovetić, Boateng, Tousart (Hertha).

Czerwona kartka: Tousart (Hertha) /za dwie żółte, 90+6'/.

Sędzia: Deniz Aytekin.