Mbappe zgłosił hejtera na policję. 19-latek może skończyć w więzieniu

Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Za hejt i rasizm w sieci grożą poważne konsekwencje. Przekonał się o tym kibic, który po meczu 1/8 finału Euro 2020 napisał obraźliwy komentarz pod adresem Kyliana Mbappe. Teraz grozi mu więzienie.

W tym artykule dowiesz się o:

Do sytuacji doszło po meczu 1/8 finału Euro 2020, w którym reprezentacja Francji rywalizowała ze Szwajcarami. Faworytem byli Trójkolorowi i do 81. minuty prowadzili 3:1. Jednak w końcówce Helweci zdołali odwrócić losy spotkania i doprowadzili do dogrywki. Gola na wagę remisu Mario Gavranović strzelił w 90. minucie.

Rozstrzygnięcia nie przyniosła dogrywka i niezbędne do wyłonienia ćwierćfinalisty były rzuty karne. Te lepiej egzekwowali Szwajcarzy. W ostatniej serii pomylił się Kylian Mbappe. Francuzi nie mogli mu tego wybaczyć, a w sieci pojawiło się sporo obelżywych komentarzy pod adresem piłkarza Paris Saint-Germain.

Jeden z kibiców - 19-letni student Karim C. - obraził Mbappe. "Ten brudny cz****ch zasługuje na sto batów i sprzedanie go w Libii" - napisał krewki fan. Z pewnością nie spodziewał się, że tweet dodany w emocjach sprawi mu aż tyle problemów.

Jak informuje serwis tf1info.fr, student odpowie za ten komentarz przed sądem. Wszystko przez to, że doniesienie w tej sprawie złożył sam Mbappe. Policja odnalazła autora komentarza w kwietniu. Ten rasistowski "żart" może sprawić, że Karim C. zostanie skazany na pół roku pozbawienia wolności.

Kibic został osadzony w policyjnym areszcie. Przyznał się do tego, że jest autorem tweeta, ale twierdził, że jedynie skopiował go i wkleił, a wiadomości pochodziły z prywatnych dyskusji skrajnie prawicowych internautów. Linia obrony została obalona przez prokuratora.

Sąd wyda orzeczenie 8 września. Przedstawiciel antyrasistowskiej organizacji "SOS Racisme" Guillaume Traynard twierdzi, że to "przypadek, który jest symptomatyczny dla dzisiejszych mediów społecznościowych i rzekomej bezkarności, która tam panuje".