O włos od sensacji. Czech zabawił się z bramkarzem [WIDEO]

Trafienie Jana Kuchty było ozdobą spotkania Czechy - Portugalia. Nasi południowi sąsiedzi mogli sprawić sensację, jednak zremisowali 2:2 po golu w samej końcówce.

Rafał Szymański
gol Jana Kuchty Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Jana Kuchty
Reprezentacja Hiszpanii miała dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale gospodarze byli bardzo skuteczni. Autorem pierwszej bramki był Jakub Pesek, który już w czwartej minucie wykorzystał asystę Jana Kuchty. Zespół "La Roja" wyrównał przed zmianą stron za sprawą Gaviego.

Czesi rozpracowali hiszpańską defensywę w 66. minucie rywalizacji. Kluczowy był błąd Erica Garcii. Vaclav Cerny znakomicie zagrał z prawego skrzydła do wychodzącego na pozycję Kuchty. Napastnik wygrał pojedynek szybkościowy z obrońcą, był sam na sam Unaiem Simonem i go przelobował. 25-letni piłkarz strzelił gola w drugim meczu z rzędu.

W niedzielę miejscowi mogli urwać punkty Hiszpanom, jednak w 90. minucie podopieczni Luisa Enrique zdobyli bramkę na 2:2. Inigo Martinez oddał strzał głową po celnym zagraniu Marco Asensio i piłka minimalnie przekroczyła linię.

Obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów w Lidze Narodów UEFA. Przez 90 minut reprezentacja Czech zapisała na swoim koncie zaledwie dwa celne strzały na bramkę Simona.

Cristiano Ronaldo pokazał siłę w Lidze Narodów. Nokaut w Lizbonie!
Grosicki pokazał zdjęcie z pierwszej komunii św. córki. Internauci śmieją się z jednego