Znakomita seria reprezentacji Polski. Tak dobrze nie było jeszcze nigdy

Choć mecz z Belgią od początku nie układał się po naszej myśli, to jednak reprezentacja Polski jako pierwsza zdobyła w nim bramkę. Tym samym nasza kadra pobiła swój własny rekord.

Bartłomiej Bukowski
Na zdjęciu od lewej: Piotr Zieliński i Kevin de Bruyne PAP/EPA / STEPHANIE LECOCQ / Na zdjęciu od lewej: Piotr Zieliński i Kevin de Bruyne
To było bardzo mocne wejście w mecz reprezentacja Belgii. Podopieczni Roberto Martineza od pierwszych minut mocno testowali naszą defensywę. Już w 4. minucie Michy Batshuayi trafił w słupek.

Ostatecznie jednak nasza kadra przetrwała początkowy napór, by ostatecznie w 28. minucie meczu otworzyć wynik spotkania. Robert Lewandowski wykończył świetnie dogranie od Sebastiana Szymańskiego i to Polska wyszła na prowadzenie.

Tym samym mecz z Belgią stał się 20. kolejnym spotkaniem, w którym nasi reprezentanci zdobyli przynajmniej jedną bramkę. Po raz ostatni Polska schodziła z boiska z zerowym dorobkiem 15 listopada 2020 roku po przegranej 0:2 z Włochami jeszcze za kadencji Jerzego Brzęczka.

20 kolejnych meczów z bramką to także nowy rekord reprezentacji. Do tej pory najlepszą naszą serią z golem było 19 spotkań w latach 1980-1981.