Akcja marzenie! Tak Polacy wyszli na prowadzenie [WIDEO]

Reprezentacja Polski sensacyjnie otworzyła wynik meczu Ligi Narodów z Belgią. Wszystko za sprawą pięknej akcji w wykonaniu trio Zieliński-Szymański-Lewandowski.

PS
Robert Lewandowski wyprowadził Polaków na prowadzenie Materiały prasowe / screen TVP Sport / Robert Lewandowski wyprowadził Polaków na prowadzenie
Belgowie mieli swoje szanse już w pierwszych minutach meczu z Polską, aby wyjść na prowadzenie. Tak się jednak nie stało - między innymi za sprawą fatalnego pudła Edena Hazarda w czwartej minucie.

Biało-Czerwoni cierpliwie czekali na swoje szanse i doczekali się. W 28. minucie gry Piotr Zieliński ściągnął na siebie całą obronę rywali, zostawił piłkę Sebastianowi Szymańskiemu, a ten od razu błyskotliwie zagrał do Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski nie zawiódł, dołożył nogę i wyprowadził zespół na prowadzenie.

W 42. minucie Axel Witsel doprowadził do wyrównania strzałem zza pola karnego.

Przypomnijmy, że Polacy grają z Belgią na wyjeździe w ramach rozgrywek Ligi Narodów. W pierwszej kolejce Biało-Czerwoni pokonali Walię 2:1, a Belgowie wysoko przegrali z Holandią (1:4).