Ważny dzień dla Krychowiaka. Niewielu tego dokonało!

Środowy mecz reprezentacji Polski z Belgią jest 90., w którym koszulkę z orzełkiem na piersi założył Grzegorz Krychowiak. 32-latek pod względem liczby występów w kadrze, zbliża się do największych legend.

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
- Wydaje mi się, że marzeniem każdego chłopaka grającego w piłkę jest gra w reprezentacji. Często powtarzam, że gdy zaczynasz grę w kadrze, to najtrudniejsze przed tobą. Żeby to nie był jeden, dwa czy trzy mecze, ale aby ta przygoda z zespołem była jak najdłuższa, żeby występować w reprezentacji i żeby to sprawiało przyjemność - w ten sposób do nadchodzącego jubileuszu odniósł się na konferencji prasowej poprzedzającej mecz z Belgią Grzegorz Krychowiak.

- Nikt nas  nie zmusza do gry w kadrze. Jest to jednak ogromna duma, że możemy reprezentować nasz kraj w Europie i na świecie -  dodał pomocnik.

"Krycha" w meczu z Belgią wystąpi w kadrze po raz 90. Na ten moment więcej występów w reprezentacji ma już tylko 9 piłkarzy, z czego zaledwie dwóch obecnych reprezentantów (Kamil Glik i Robert Lewandowski).

ZOBACZ WIDEO: Uwaga! Milik może pobić polski rekord transferowy

32-latek debiutował w kadrze pod koniec  2008 roku za kadencji Leo Beenhakkera. Wówczas, w 56. minucie towarzyskiego meczu z Serbią zmienił Antoniego Łukasiewicza. Co ciekawe, od swojego debiutu, do kolejnego meczu czekał ponad dwa lata. Na dobre w reprezentacji zagościł jednak dopiero w drugiej połowie 2012 roku za kadencji Waldemara Fornalika. Od tamtej pory, o ile tylko był w stanie, w zasadzie nieprzerwanie jeździł na niemal wszystkie zgrupowania.

Lista piłkarzy z największą liczbą występów w reprezentacji Polski: 

1. Robert Lewandowski - 131
2. Jakub Błaszczykowski - 108
3. Michał Żewłakow -102
4. Grzegorz Lato - 100
5. Kazimierz Deyna - 97
6. Jacek Krzynówek - 96
-  Jacek Bąk - 96
8. Kamil Glik - 94
9. Władysław Żmuda - 91
10. Grzegorz Krychowiak - 90

Czytaj także:
Barcelona wytypowała alternatywę dla Lewandowskiego
Śląsk Wrocław ściąga posiłki z Głogowa. Transfer środkowego pomocnika

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×