Liga Narodów. Ważne wygrane Bośniaków, Turków i Łotyszy. Dwa gole Gutkovskisa

W niższych dywizjach Ligi Narodów coraz bliżej wygrania swoich grup są reprezentacje Bośni i Hercegowiny, Turcji i Łotwy. Dwie bramki dla tego ostatniego zespołu zdobył Vladislav Gutkovskis.

Michał Piegza
Edin Dzeko (z lewej) i Miro Tenho PAP/EPA / Fahim Terih / Na zdjęciu: Edin Dzeko (z lewej) i Miro Tenho
W Dywizji B w grupie 1 pierwsze punkty w trzecim meczu zgubiła Ukraina, która w Łodzi podejmowała Irlandię.

To goście prowadzili do przerwy. W 31. minucie bramkę dla Irlandii zdobył Nathan Collins. Ukraińcy wyrównali dwie minuty po zmianie stron. Gola zdobył Artem Dowbyk.

Zobacz pełny terminarz

Wciąż niepokonana w Dywizji B w grupie 3 jest Bośnia i Hercegowina. W 4. kolejce w meczu z Finami drużyna musiała się sporo namęczyć. Wynik gry zmieniał się niczym w kalejdoskopie. Po przerwie Edin Dzeko zdobył gola na wagę zwycięstwa Bośniaków, którzy w grupie prowadzą.

Rumunia - Czarnogóra 0:3 (0:1)
0:1 - Mugosa 42'
0:2 - Mugosa 56'
0:3 - Mugosa 63'

Bośnia i Hercegowina - Finlandia 3:2 (2:2)

4 Rumunia 6 2 1 3 6:8 7

Krok od awansu do Dywizji B są Turcy, którzy bez większych problemów pokonali Litwinów 2:0. Cztery gole padły w potyczce Luksemburga z Wyspami Owczymi. Gospodarze prowadzili dwoma golami, ale goście doprowadzili do wyrównania.

4 Litwa 6 0 1 5 2:14 1

Blisko wygrania swojej grupy i awansu do Dywizji D są Łotysze. Drużyna pokonała 2:0 na wyjeździe Liechtenstein. Obydwa gole dla gości zdobył napastnik Rakowa Częstochowa Vladislavs Gutkovskis.

Liechtenstein - Łotwa 0:2 (0:2)
0:1 - Gutkovskis 20'
0:2 - Gutkovskis 28'