Legia poradziła sobie z pierwszoligowcem. Nieoficjalny debiut Runjaicia

Zespół Kosty Runjaicia zaliczył pierwszy sprawdzian. Legia Warszawa bez trudu pokonała pierwszoligową Chojniczankę Chojnice (3:1).

Rafał Szymański
Josue PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Josue
Stołeczna drużyna prowadziła już od siódmej minuty gry. Swoją obecność na boisku zaznaczył Josue, który precyzyjnie uderzył z narożnika pola karnego. Autorem drugiej bramki był Bartosz Kapustka, w 31. minucie ofensywny pomocnik strzelił pod poprzeczkę.

Po zmianie stron Dominik Hładun zastąpił między słupkami Kacpra Tobiasza. Debiutant musiał wyciągać piłkę z siatki w 66. minucie. Chojniczanka Chojnice złapała kontakt za sprawą Sebastiana Golaka.

Ostatnie słowo należało do Macieja Rosołka. Młody napastnik otrzymał podanie od Igora Strzałka, odnalazł się w polu karnym i skierował piłkę do siatki. Wynik już się nie zmienił.

Warszawianie wygrali 3:1 z Chojniczanką w ośrodku Legia Training Center. Kosta Runjaić nieoficjalnie zadebiutował na ławce trenerskiej "Wojskowych".

22 czerwca podopieczni Runjaicia pojadą na zgrupowanie do Austrii. Przed sezonem PKO Ekstraklasy Legia zmierzy się między innymi z Sepsi OSK (24 czerwca), Red Bullem Salzburg (28 czerwca) i Celtikiem Glasgow (20 lipca).

Legia Warszawa - Chojniczanka Chojnice 3:1 (2:0)
1:0 - Josue 7'
2:0 - Bartosz Kapustka 31'
2:1 - Sebastian Golak 66'
3:1 - Maciej Rosołek 76'

Oficjalnie. Lech Poznań ma nowego trenera!