Beniaminek lepszy od Zagłębia. Górnik z drugim zwycięstwem

Miedź Legnica sprawiła niespodziankę, wygrywając 2:1 z Zagłębiem Lubin. W takich samych rozmiarach Górnik Zabrze pokonał pierwszoligową Puszczę Niepołomice. Piast Gliwice tylko zremisował 1:1 z Sandecją Nowy Sącz.

Rafał Szymański
piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Fani Miedzi Legnica dużo obiecują sobie po transferze Angelo Henriqueza. Były piłkarz Manchesteru United błyszczał w piątkowym sparingu. W siódmej minucie meczu z Zagłębiem Lubin Chilijczyk asystował przy ładnej bramce Chuki, a chwilę później sam wpisał się na listę strzelców.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszych 45 minutach. Kacper Lepczyński strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Zagłębie Lubin niespodziewanie przegrała 1:2 z beniaminkiem PKO Ekstraklasy z Legnicy.

W czwartek Bartosch Gaul podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Dzień później nowy trener przyglądał się poczynaniom drużyny z Roosevelta. Zabrzanie zwyciężyli 2:1 z Puszczą Niepołomice po trafieniach Pawła Olkowskiego oraz Jana Ciućki. Pierwszoligowiec odpowiedział bramką Andrzeja Kramarza. W barwach gospodarzy 45 minut rozegrał Lukas Podolski.

Drużyna Waldemara Fornalika przygotowuje się do nowego sezonu w Arłamowie. W piątek Piast Gliwice musiał zadowolić się remisem 1:1 z niżej notowanym rywalem. Gola dla Sandecji Nowy Sącz strzelił doświadczony Łukasz Kosakiewicz. W 66. minucie swoją obecność na boisku zaznaczył Gabriel Kirejczyk, młodzieżowiec przerzucił piłkę nad bramkarzem Sandecji i ustalił rezultat.

KGHM Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 1:2 (1:2)
0:1 - Chuca 7'
0:2 - Angelo Henriquez 11'
1:2 - Kacper Lepczyński 40'

Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice 2:1 (1:0)
1:0 - Paweł Olkowski 38'
1:1 - Andrzej Kramarz 49'
2:1 - Jan Ciućka 82'

Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 1:1 (1:0)