Kownacki błyszczy formą strzelecką. To już kolejny gol

Dawid Kownacki nieźle sobie radzi po powrocie do Niemiec. Napastnik Fortuny Duesseldorf zdobył decydującą bramkę w meczu sparingowym z SV Straelen (2:1).

Rafał Szymański
Dawid Kownacki WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
W niedzielę trener Fortuny Duessledorf od początku postawił na Dawida Kownackiego i Jakuba Piotrowskiego. Pierwszy z wymienionych zmarnował dobrą sytuację w dziewiątej minucie gry.

Faworyci objęli prowadzenie w 23. minucie meczu za sprawą Andre Hoffmana. SV Straelen szybko wyrównało wynik, chwilę później autorem bramki na 1:1 był James Mata.

Tuż po zmianie stron bliski szczęścia był Piotrowski. Środkowy pomocnik efektownie uderzył pięta, jednak piłka zatrzymała się na słupku.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 63. minucie. Kownacki najpierw wywalczył rzut karny, a następnie sam wymierzył sprawiedliwość z 11. metrów. Fortuna Duesseldorf zwyciężyła 2:1 z czwartoligowym SV Straelen.

Polski napastnik wrócił do Niemiec po epizodzie na wypożyczeniu w Lechu Poznań i dobrze prezentuje się w okresie przygotowawczym. Kownacki niedawno zdobył dublet przeciwko MFK Rużomberok (więcej TUTAJ).

Fortuna Duesseldorf - SV Straelen 2:1 (1:1)
1:0 - Andre Hoffmann 23'
1:1 - James Mata 28'
2:1 - Dawid Kownacki (k.) 63'