Cztery gole w sparingu Warty Poznań z Aalborg BK

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań

Druga sparingowa porażka Warty Poznań w letnim okresie przygotowawczym. Zieloni przegrali w Grodzisku Wlkp. z Aalborg BK 1:3.

5. zespół poprzedniego sezonu duńskiej ekstraklasy zawiesił poprzeczkę dość wysoko, mimo to ekipa Dawida Szulczka ma powody do niedosytu, bowiem gole traciła przez dziury w defensywie i po indywidualnych błędach.

W drugiej połowie sztab poznaniaków znów sprawdził sporo młodzieży i w 83. minucie było 0:3. Wtedy dość niespodziewanie błysnął Milan Corryn. Belg, który dotąd nie olśniewał formą i kilka razy był przymierzany do odejścia z Warty, popisał się kapitalną akcją w polu karnym. Łatwo zwiódł jednego z obrońców i pewnym płaskim strzałem poprawił wynik na 1:3.

We wtorek Dawid Szulczek testował Michała Grobelnego. To może być bardzo ciekawy powrót do stolicy Wielkopolski. Doświadczony pomocnik dwa lata temu wywalczył z ekipą z Drogi Dębińskiej awans do PKO Ekstraklasy, jednak nie było mu dane w niej zagrać i ostatnie dwa sezony spędził w Chojniczance Chojnice. Niewykluczone, że debiutu w najwyższej lidze doczeka się nadchodzącej jesieni - pod warunkiem, że otrzyma ponowny angaż w Warcie.

Zieloni doznali drugiej porażki w trzecim letnim sparingu. Następny rozegrają już w środę, a ich przeciwnikiem będzie Chojniczanka, czyli poprzedni pracodawca Grobelnego.

Warta Poznań - Aalborg BK 1:3 (0:1) 0:1 - Iver Fossum 17' 0:2 - Anosike Ementa 71' 0:3 - Lucas Andersen 83' 1:3 - Milan Corryn 85'

Skład Warty Poznań: I połowa: Adrian Lis (46' Jędrzej Grobelny) - Mateusz Kupczak (46' Aleksander Kultys), Dawid Szymonowicz, Kamil Kościelny (46' Wiktor Pleśnierowicz), Jan Grzesik (46' Michał Grobelny, 71' Szymon Sarbinowski), Niilo Maenpaa (46' Mikołaj Stangel, 71' Filip Malchrowicz), Michał Kopczyński (46' Mikołaj Rakowski), Konrad Matuszewski (46' Jakub Kiełb), Jayson Papeau (46' Miłosz Szczepański), Michał Jakóbowski (46' Szymon Sarbinowski, 63' Milan Corryn), Kajetan Szmyt (46' Jussuf Mwinyi).

Czy Michał Grobelny byłby wzmocnieniem dla Warty?