Włoski klub stawia na Polaków. Utalentowany piłkarz podpisał kontrakt

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: piłkarze Hellasu Werona
Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: piłkarze Hellasu Werona
zdjęcie autora artykułu

Wiktor Matyjewicz związał się z Hellasem Werona. Wychowanek Unii Tarnów jest czwartym Polakiem, który trafił na Stadio Marcantonio Bentegodi.

W tym artykule dowiesz się o:

Skauci Hellasu Werona uważnie obserwowali zawodnika Unii Tarnów. W poprzednim sezonie III ligi Wiktor Matyjewicz wystąpił w 23 spotkaniach i zapisał na swoim koncie dwa trafienia.

W czwartek włoski klub oficjalnie potwierdził, że Matyjewicz złożył podpis pod kontraktem. Co ciekawe, już dwa tygodnie wcześniej 18-latek został zarejestrowany w drużynie przez Serie A. Utalentowany gracz w międzyczasie odrzucił propozycję Korony Kielce.

Młodzieżowy reprezentant Polski w Weronie może liczyć na pomoc starszych kolegów. Aktualnie z Hellasem związani są również Paweł Dawidowicz, Mateusz Praszelik oraz Mariusz Stępiński. Ten ostatni był wypożyczony do Arisu Limassol i już wrócił na Półwysep Apeniński.

W przeszłości na Stadio Marcantonio Bentegodi grali też Dorian Ciężkowski, Dominik Furman, Paweł Wszołek i Władysław Żmuda. Hellas zajął dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.

To duża szansa dla wychowanka Unii. Można się spodziewać, że początkowo Matyjewicz będzie występował we włoskiej Primaverze.

Czytaj także: Tragedia w Niemczech. Śmierć na obozie Schalke 04 Jego nazwisko podpala całą Polskę. "To są niepoważne zarzuty"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: widać geny po ojcu. Tak strzela syn Beckhama

Źródło artykułu: