Fortuna Puchar Polski. Dwa gole w meczu Ruchu Chorzów. Dwóch piętnastolatków w składzie Niebieskich

Ponad 5 tysięcy kibiców we wtorkowy wieczór przybyło na Cichą. Ruch nie rozczarował. W rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski Niebiescy 2:0 pokonali Znicz Pruszków.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Piłkarze Ruchu nie mieli problemów z awansem do I rundy rozgrywek Fortuna Pucharu Polski.

Niebiescy przy Cichej pokonali drugoligowy Znicz Pruszków 2:0, z którym w poprzednim sezonie w eWinner II lidze nie tylko nie potrafili zwyciężyć, a nawet strzelić mu gola.

Jarosław Skrobacz w spotkaniu dał odpocząć kilku zawodnikom. W końcówce na boisku przebywało kilku młodzieżowców, w tym dwóch 15-latków! Antoni Franke i Bartłomiej Barański zadebiutowali w pierwszej drużynie w oficjalnym pojedynku.

Kiedy wchodzili na boisko, wynik meczu już był ustalony. W 42. minucie przewagę chorzowian pięknym strzałem w okienko udokumentował Tomasz Foszmańczyk. Sześć minut po przerwie powinno być 2:0, ale w bramkę z rzutu karnego nie trafił Artur Pląskowski. Wynik gry ustalił Mikołaj Kwietniewski, w 63. minucie strzelając swojego premierowego gola w barwach Niebieskich.

Goście w spotkaniu mieli dwie dogodne okazje, ale Jakub Osobiński potwierdził, że dobre recenzje jakie zbierał w grach sparingowych nie były na wyrost.

Teraz Ruch czeka na rywala w I rundzie. Jeśli los uśmiechnie się do chorzowian, to być może na Cichą przyjedzie jedna z drużyn z PKO Ekstraklasy. Dla klubu będącego w odbudowie, możliwość zmierzenia się z takim rywalem byłaby w obecnej sytuacji dużym wydarzeniem.

Ruch Chorzów - Znicz Pruszków 2:0 (1:0)
1:0 - Tomasz Foszmańczyk 42'
2:0 - Mikołaj Kwietniewski 63'

W 51. minucie Artur Pląskowski (Ruch) nie wykorzystał rzutu karnego (obok bramki).

Ruch Chorzów: Jakub Osobiński - Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Przemysław Szur (86' Antoni Franke) - Kacper Michalski (79' Maksymilian Roguła), Jakub Piątek (64' Tomasz Swędrowski), Jakub Witek, Tomasz Foszmańczyk (65' Bartłomiej Barański), Mikołaj Kwietniewski, Mateusz Winciersz (46' Łukasz Moneta) - Artur Pląskowski.

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Krystian Tabara (61' Dawid Barnowski), Dmytro Juchymowycz, Krzysztof Wingralek, Mateusz Grudziński, Kamil Niewiadomski (61' Paweł Moskwik) - Mateusz Możdżeń, Krystian Pomorski (76' Tymon Proczek), Shuma Nagamatsu (76' Patryk Czarnowski) - Maciej Firlej (82' Filip Składowski), Patryk Skórecki.

Żółte kartki: Winciersz, Michalski, Witek, Swędrowski, Moneta (Ruch) oraz Skórecki, Juchymowycz, Możdżeń (Znicz).

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

Widzów: 5104.