To może być hit. Miedź przygotowuje egzotyczny transfer

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
zdjęcie autora artykułu

Miedź Legnica szaleje na rynku transferowym. Jak ustalił serwis weszlo.com, drużynę Wojciecha Łobodzińskiego może wzmocnić młodzieżowy reprezentant Meksyku, Santiago Naveda.

Beniaminek PKO Ekstraklasy szuka wzmocnień za granicą. Po wywalczeniu awansu Miedź Legnica zakontraktowała Angelo Henriqueza, Luciano Narsingha, Koldo Obietę, Leventa Gulena, Michaela Kostkę, Jeronimo Cacciabue, ale też Olafa Kobackiego i Huberta Matynię.

Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego zdobyli tylko punkt w dwóch pierwszych kolejkach. Kierownictwo klubu chce jeszcze wzmocnić rywalizację w kadrze.

Z informacji portalu weszlo.com wynika, że kolejnym kandydatem do transferu jest Santiago Naveda. W najbliższych dniach defensywny pomocnik przyleci do Polski i przejdzie testy medyczne przed podpisaniem minimum dwuletniego kontraktu. Aktualnie portal transfermarkt.pl wycenia go na dwa miliony euro.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fenomenalny gol. Bramkarz ośmieszony

Do 30 czerwca 2023 roku obowiązuje kontrakt piłkarza z Club America. Od początku profesjonalnej kariery młodzieżowy reprezentant Meksyku jest związany z tym zespołem.

W poprzednim sezonie ligi meksykańskiej Naveda zanotował zaledwie siedem występów. Półtora roku temu jego nazwisko znajdowało się na liście życzeń Eintrachtu Frankfurt, ostatecznie triumfator Ligi Europy zrezygnował z transferu.

Czytaj także: Kosmiczna oferta Chelsea odrzucona! Klub walczy o defensora Problem z nowym piłkarzem Legii. Na debiut jeszcze długo poczeka

Źródło artykułu: