Derby dla Resovii! - wyniki sobotnich spotkań 12. kolejki II ligi gr. wschodniej

Rzeszowskie derby padły łupem Resovii. Gospodarze pewnie wygrali to spotkanie 3:1. Jedną z bramek zdobył oczywiście niezawodny Sebastian Hajduk. Prawdziwe strzelanie urządzili sobie piłkarze Wigier Suwałki, którzy rozgromili u siebie Concordię 4:0. Po raz kolejny na wyjeździe komplet punktów zdobyli gracze z Otwocka.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Derby dla Resovii

Górą w meczu derbowym okazała się Resovia, która pokonał Stal Rzeszów 3:1. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 41. minucie kiedy to bramkę zdobył niezawodny Sebastian Hajduk. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Marek Kusiak. Nadzieję w serca kibiców gości wlał Ireneusz Gryboś gdy w 62. minucie zdobył kontaktową bramkę dla Stali. Jednak wszelkie marzenia o osiągnięciu korzystnego rezultatu rozwiał w 78. minucie Kamil Walaszczyk.

Wigry gromią, podział punktów w Olsztynie

Pogromem zakończył się mecz w Suwałkach. W ostatnich meczach piłkarze Concordii Piotrków Trybunalski spisywali się jakby nieco lepiej i wydostali się nawet ze strefy spadkowej. W sobotę byli jednak tylko tłem dla zespołu Wigier. Gospodarze wygrali 4:0, a dwie bramki zdobył sprowadzony latem napastnik z Łotwy Vitalijs Zils.

Dość niespodziewanie remisem zakończył się mecz w Olsztynie. Uznawany za groźną drużynę na domowym obiekcie OKS zremisował 1:1 z przeciętnie spisującym się w tym sezonie Sokołem Aleksandrów Łódzki. Przyjezdni prowadzili nawet po trafieniu Przemysława Ziółkowskiego. Ich radość trwała jednak krótko, bo już 120 sekund później na tablicy wyników ponownie widniał remis po trafieniu Bogdana Miłkowskiego.

Faworyci wygrywają

W sobotę punktów nie stracili faworyci. W Elblągu trzy oczka zdobył Start Otwock, a Nowym Dworze Mazowieckim Świt pewnie pokonał outsidera rozgrywek GKS Jastrzębie. Dzięki tym zwycięstwom drużyny z Mazowsza ponownie znajdują się, przynajmniej na kilka godzin, na czele tabeli.

Wyniki sobotnich spotkań 12. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Resovia - Stal Rzeszów 3:1 (1:0)
1:0 - Hajduk 41'
2:0 - Kusiak 49' (k.)
2:1 - Gryboś 62'
3:1 - Walaszczyk 78'

Wigry Suwałki - Concordia Piotrków Trybunalski 4:0 (2:0)
1:0 - Zils 5'
2:0 - Zils 12'
3:0 - Ołowniuk 63'
4:0 - Świerzbiński 79'

OKS 1945 Olsztyn - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:1)
0:1 - Ziółkowski 41'
1:1 - Miłkowski 43'

Olimpia Elbląg - Start Otwock 0:1 (0:0)
0:1 - Luke 77'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GKS Jastrzębie 3:0 (1:0)
1:0 - Strzałkowski 4'
2:0 - Kucharczyk 52'
3:0 - Strzałkowski 63'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!