Lens bez pomysłu. Frankowski jednym z najlepszych

RC Lens w drugiej kolejce Ligue 1 mierzyło się na wyjeździe z AC Ajaccio. Zespół, w którym występuje aż trzech Polaków nie dał rady uporać się ze skazywanymi na porażkę gospodarzami (0:0).

Rafał Sierhej
Przemysław Frankowski Getty Images / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Poprzedni mecz RC Lens w Ligue 1 obfitował w bramki i liczne zwroty akcji. W drużynie Francka Haise'a wyróżniał się wówczas Przemysław Frankowski, który już w pierwszej kolejce zanotował asystę.

Pierwsza połowa starcia Ajaccio - Lens niestety nie obfitowała w emocje ani gole. Z wymienionego wcześniej zestawu pozostała jedynie wysoka forma reprezentanta Polski występującego na prawym wahadle.

Na palcach jednej ręki możemy policzyć naprawdę groźne sytuacje w obu polach karnych podczas pierwszej części. Jedną z nich stworzył jednak Polak, ale nie udało się jej wykończyć.

Frankowski zagrał doskonałą piłkę prostopadłą do Franka Sotoki, który dogonił ją tuż przed linią końcową. Widocznie nikt nie spodziewał się, że uda mu się dośrodkować, bo w polu karnym nie czekał nikt, a wystarczyło wpakować futbolówkę do siatki w prostej sytuacji.

Gospodarze starali się jakoś odgryzać, pokazywać wolę walki, ale nie mili zbyt wielu czysto piłkarskich argumentów. Na próbach się skończyło. W związku z tym do przerwy mieliśmy wynik 0:0.

Trzeba przyznać, że w drugiej połowie niewiele się na boisku zmieniło. Lens wyszło z szatni nieco bardziej naładowane, ale entuzjazm szybko spadł wraz z brakiem piłki wpadającej do siatki.

Najlepszą okazję miał najdroższy piłkarz w historii klubu prowadzonego przez Haise'a, Lluis Openda. Belg znalazł się twarzą w twarz z bramkarzem, ale ostatecznie górą golkiper rywali. Na tym można zakończyć okazje stuprocentowe.

Tych mniej klarownych kilka było, ale żadna nie przełożyła się na wymierne efekty. Mecz zakończył się więc po bezbarwnej grze, bezbramkowym remisem. Frankowski był jednym z lepszych piłkarzy gości.

AC Ajaccio - RC Lens 0:0 (0:0) FC Lorient - Olympique Lyon przełożone z powodu stanu murawy AJ Auxerre - Angers SCO 2:2 (2:1) Stade de Reims - Clermont Foot 63 2:4 (2:0) ES Troyes AC - Toulouse FC 0:3 (0:1)