Legendy Ekstraklasy zagrały na jednym boisku. Wyjątkowe obchody w Wodzisławiu Śląskim

Ależ to był wyjątkowy mecz. Na jednej murawie zagrały ze sobą prawdziwe legendy Ekstraklasy. Wszystko w ramach obchodów 100-lecia Odry Wodzisław.

Kamil Sobala
Kamil Sobala
Ikony Ekstraklasy zagrały w jednym meczu Materiały prasowe / slaskisport.tv/ Agata Drzeniek / Ikony Ekstraklasy zagrały w jednym meczu
15 sierpnia do Wodzisławia Śląskiego przyjechały prawdziwe ikony Ekstraklasy. Wszystko za sprawą organizowanych obchodów 100-lecia miejscowej Odry, która przez wiele lat występowała na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Mecz legend przyciągnął tego dnia na stadion tłumy. Nic w tym dziwnego, przy Bogumińskiej można było zobaczyć na jednej murawie chociażby doskonale znanego polskim kibicom Pawła Sibika, ekstraklasowego weterana Marcina Malinowskiego czy byłego reprezentanta Polski Marka Saganowskiego.

Wśród zaproszonych postaci oczywiście nie mogło zabraknąć także szkoleniowca Sandecji Nowy Sącz Dariusza Dudka, ale i Ryszarda Wieczorka, prowadzącego aktualnie Polonię Bytom.

Oprócz wspomnianego meczu legend Odry, w programie imprezy znalazło się m.in. pokazowe spotkanie kibiców Niebiesko-Czerwonych z występującym w kobiecej pierwszej lidze zespołem SWD Wodzisław Śląski. Co więcej, tego dnia odbyła się również prezentacja pierwszego zespołu byłego ekstraklasowicza czy też wręczenie wyróżnień zasłużonym dla klubu.

Na scenie pojawił się chociażby legendarny Stanisław Oślizło, który w latach 1953-1954 grał w ówczesnym Kolejarzu Wodzisław Śląski, a w 1985 roku pełnił funkcję trenera.

Odra przez 14 sezonów rozgrywała swoje mecze na poziomie Ekstraklasy. W 1996 roku awansowała na najwyższy szczebel, aby w następnym sezonie wywalczyć brązowy medal w tych rozgrywkach. Wodzisławianie mają także na swoim koncie 12 występów w europejskich pucharach.

Obecnie Niebiesko-Czerwoni swoje zmagania toczą w III lidze, grupie trzeciej. Po dwóch spotkaniach zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów. Okazja do wywalczenia kolejnych "oczek" już 17 sierpnia. To właśnie wtedy zmierzą się oni u siebie z Wartą Gorzów Wielkopolski. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu wybrzmi o godzinie 18:00.

Pełna lista zaproszonych:

Ogromna strata Rakowa. Kluczowy zawodnik nie zagra ze Slavią
Trener problemem Polaka w Serie A. "Miałby cechy do gry w tej drużynie"

ZOBACZ WIDEO: Gol marzenie! Tylko zobacz, skąd oddał strzał
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×