Tak zachował się Guardiola wobec Lewandowskiego

Przy okazji towarzyskiego meczu FC Barcelona - Manchester City doszło do niezwykłego spotkania. Robert Lewandowski miał okazję zobaczyć się z Pepem Guardiolą, z którym przed laty pracował w Bayernie. Wszystko zarejestrowały kamery.

Mateusz Kozanecki
Pep Guardiola i Robert Lewandowski Getty Images / Alex Caparros / Pep Guardiola i Robert Lewandowski
Pep Guardiola był trenerem Bayernu Monachium w latach 2013-2016. Przez dwa sezony miał okazję pracować w Niemczech z Robertem Lewandowskim. To właśnie pod jego wodzą Bawarczycy rozegrali słynny mecz z VfL Wolfsburg, podczas którego "Lewy" strzelił pięć bramek w dziewięć minut.

Od 2016 roku Hiszpan nieprzerwanie prowadzi Manchester City. Angielski zespół w środę (24 sierpnia) zmierzył się na Camp Nou w towarzyskim meczu z FC Barceloną - nowym klubem Lewandowskiego.

Przy okazji meczu doszło do spotkania Guardioli z Lewandowskim. Kamery Barca TV zarejestrowały, jak obaj ucięli sobie krótką pogawędkę, a następnie wymienili się uprzejmościami.

Tym razem Lewandowski nie miał okazji oczarować Guardioli swoimi umiejętnościami. 34-latek nie pojawił się bowiem na boisku, Xavi postawił na innych zawodników.

Samo spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Dla Barcelony strzelali Pierre-Emerick Aubameyang, Frenkie de Jong i Memphis Depay, natomiast dla przyjezdnych Julio Alvarez, Cole Palmer i w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry Riyad Mahrez.

Kolejne spotkanie FC Barcelona rozegra w niedzielę, 28 sierpnia o godz. 19:30. Katalończycy podejmować będą Real Valladolid.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Robert Lewandowski to najlepszy piłkarz na świecie?