Mateusz Klich wyróżniony w Anglii. Świetny mecz nie przeszedł bez echa

Pomocnik reprezentacji Polski pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu Pucharu Ligi Angielskiej. Mateusz Klich został wybrany do najlepszej jedenastki rundy rozgrywek.

Mateusz Klich Getty Images / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Leeds United, z Mateuszem Klichem w podstawowym składzie, wygrało w drugiej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej 3:1 z Barnsley FC. Dwubramkową przewagę zdobyło w pierwszej połowie, a po przerwie powstrzymało pościg przeciwnika.

Pierwszoplanowym piłkarzem tego meczu był reprezentant Polski, który strzelił dwa gole. Po jednym uderzeniu do bramki Barnsley oddał w obu połowach spotkania. W 32. minucie przymierzył z rzutu karnego, a w 56. minucie oddał techniczne uderzenie po dopadnięciu do bezpańskiej piłki w polu karnym.

Mateusz Klich trafił po swoim bardzo dobrym występie do najlepszej jedenastki rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Towarzyszą mu w niej między innymi Alex Iwobi i Kieran Trippier.

Polak wykorzystał szansę w meczu pucharowym. W spotkaniach Premier League jest zmiennikiem, ale jego wejścia na boisko z ławki rezerwowych są energiczne i pomocne Leeds United. Mateusz Klich może liczyć na kolejne szanse od menedżera Jessego Marcha.

Czy Mateusz Klich powinien grać w podstawowym składzie w MŚ 2022?