Raków stracił zaliczkę. Jego obrona się posypała [WIDEO]

Przewaga 2:1 wywalczona w Częstochowie nie wystarczyła Rakowowi do awansu do grupy Ligi Konferencji Europy. W drugiej połowie rewanżu ze Slavią Praga stracił gola.

Raków Częstochowa stracił gola na stadionie Slavii Praga Twitter / TVP Sport / Raków Częstochowa stracił gola na stadionie Slavii Praga
W pierwszej połowie meczu Raków Częstochowa radził sobie z piłkarzami ofensywnymi Slavii Praga równie dobrze jak tydzień temu na własnym stadionie. Po zmianie stron czeska drużyna złapała rozpęd i wymierzyła podopiecznym Marka Papszuna karę za niewykorzystaną niewiele wcześniej sytuację podbramkową Mateusza Wdowiaka.

W 62. minucie najpierw zabrakło doskoku na prawym skrzydle, a następnie jeden piłkarz Rakowa pozostał w polu karnym przeciwko dwóm gospodarzom. Po crossowym podaniu Slavia spokojnie dokończyła atak, a Vladan Kovacević nie miał dużych szans na powstrzymanie piłki po dokładnym strzale.

Slavia odrobiła stratę z Częstochowy i rywalizacja o awans rozpoczęła się praktycznie od początku. W dwumeczu zrobiło się 2:2.

Gracze Marka Papszuna mieli czego żałować, a po stracie gola mieli problem z opanowaniem sytuacji na boisku. "Do 62. minuty plan gości był realizowany perfekt, ale później wszystko się posypało" - powiedział Mateusz Borek, który komentuje mecz w TVP 2. Stawką rywalizacji, która trwa w Pradze, jest awans do grupy Ligi Konferencji Europy.

Czy minimum jeden klub z PKO Ekstraklasy zagra w grupie Ligi Konferencji Europy?