II liga gr. zachodnia - Bałtyk lepszy od Rakowa (wynik)

Piłkarze Bałtyku Gdynia i Rakowa Częstochowa dokończyli dwunastą kolejkę spotkań grupy zachodniej II ligi. Beniaminek po bramkach Dariusza Kudyby pokonali zespół spod Jasnej Góry 2:1.

Adrian Dudkiewicz

Piłkarze Piotra Rzepki kontynuują wspaniałą passę meczów bez porażki na własnym boisku. Nie przerwali jej zawodnicy z Częstochowy. Gdynianie prowadzenie objęli jednak dopiero w 56. minucie, kiedy po raz pierwszy do siatki rywali trafił Dariusz Kuduba.

Na drugie trafienie miejscowi musieli czekać prawie dwadzieścia minut. Po raz kolejny w polu karnym rywali doskonale zachował się Kudyba, który otrzymał idealne podanie od Michała Drzymały. Częstochowianie zdołali odpowiedzieć jedynie honorowym golem Dawida Jankowskiego. Na wyrównanie przyjezdnym zabrakło już jednak czasu.

Bałtyk Gdynia - Raków Częstochowa 2:1 (0:0)
1:0 - Kudyba 56'
2:0 - Kudyba 74'
2:1 - Jankowski 88'

Bałtyk Gdynia:
Chamera - Granosik, Wasielewski, Martyniuk, Zybert, Drzymała (89' Chorab), Riebandt (69' Pięta), Pietrzyk (54' Bielecki), Adamus (78' Szweda), Kudyba, Nadolny.

Raków Częstochowa: Laskowski - Kaciczak (84' Witczyk), Jankowski, Mizgajski, Mastalerz, Pietroń, Gliński (68' Zachara), Orzechowski (77' Gajos), Jeremicz, Foszmańczyk, Stefański.

Żółte kartki: Zybert, Nadolny (Bałtyk) oraz Pietroń, Orzechowski (Raków).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

Widzów: 800.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!