• MŚ 2022
  • Skoki

Ruch Chorzów liderem Fortuna I ligi. Odblokowanie snajpera

Beniaminek Fortuna I ligi Ruch Chorzów odniósł drugie zwycięstwo z rzędu i po 9 kolejkach został liderem. W niedzielę Niebiescy pokonali w Bielsku-Białej Podbeskidzie 1:0.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Faworytem, pomimo problemów, było Podbeskidzie. Po ostatniej ligowej klęsce oraz przegranej w Fortuna Pucharze Polski z posadą trenera Górali pożegnał się Mirosław Smyła. Bielszczan w zastępstwie poprowadził Dariusz Kołodziej, od poniedziałku trenerem Podbeskidzia ma zostać Dariusz Żuraw.

Ruch przystąpił do meczu niewiele ponad 48 godzin po derbach w Pucharze Polski. Bielszczanie na przygotowania do potyczki mieli dwa dni więcej, ale wyglądali fizycznie gorzej od chorzowian.

Na początku lepiej prezentowali się gospodarze, ale z każdą minutą lepiej wyglądali Niebiescy. Ruchowi brakowało jednak spokoju pod bramką rywala.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. W końcu goście zadali cios. W 68. minucie po zespołowej akcji Daniel Szczepan mierzonym uderzeniem w kierunku dalszego słupka zdobył jedyną, jak się później okazało, bramkę w meczu.

Dla snajpera było to pierwsze trafienie w sezonie. Na kolejne będzie musiał trochę poczekać. Wcześniej otrzymał 4. żółtą kartkę w rozgrywkach i w piątek w starciu z Zagłębiem Sosnowiec nie wystąpi.

Ruch dowiózł skromne prowadzenie i zanotował drugie zwycięstwo ligowe z rzędu. Niebiescy są niespodziewanym liderem Fortuna I ligi. Chorzowianie potwierdzili, że w wyrównanej stawce zaplecza PKO Ekstraklasy są w stanie sporo namieszać.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
0:1 - Daniel Szczepan 68'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Matvei Igonen - Maksymilian Sitek (83' Michał Willmann), Jeppe Simonsen, Julio Rodriguez, Iwajło Markow, Ezequiel Bonifacio - Michał Janota (83' Lionel Abate Etoundi), Mathieu Scalet, Marcel Misztal (61' Jakub Bieroński) - Krzysztof Drzazga (67' Yigit Emre Celtik), Kamil Biliński.

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Przemysław Szur, Maciej Sadlok - Kacper Michalski (65' Łukasz Moneta), Jakub Piątek (90' Remigiusz Szywacz), Tomasz Swędrowski, Łukasz Janoszka (65' Artur Pląskowski), Mikołaj Kwietniewski, Tomasz Wójtowicz (82' Bartłomiej Barański) - Daniel Szczepan.

Żółte kartki: Celtik (Podbeskidzie) oraz Piątek, Szczepan, Swędrowski (Ruch).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).