Gol stadiony świata i to w polskiej ekstraklasie

Damian Dąbrowski jest w świetnej dyspozycji i potwierdził to w starciu z Koroną Kielce (2:1). Kapitan Pogoni Szczecin pięknym uderzeniem zaskoczył bramkarza rywali.

Rafał Szymański
gol Dąbrowskiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Dąbrowskiego
Przed tygodniem Damian Dąbrowski strzelił gola wyjątkowej urody i przyczynił się do zwycięstwa Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin (3:0). W niedzielę defensywny pomocnik znowu przypomniał o sobie.

"Portowcy" wywalczyli stały fragment gry przed polem karnym Korony Kielce. Dąbrowski ustawił sobie piłkę i popisał się pięknym uderzeniem z dużej odległości. W 5. minucie 30-latek trafił prosto w okienko, a Konrad Forenc nie miał zbyt wiele do powiedzenia w tej sytuacji. Futbolówka była poza zasięgiem bramkarza.

W pierwszej połowie ekipa Jensa Gustafssona podwoiła swoje prowadzenie za sprawą Kacpra Smolińskiego. Korona odpowiedziała dopiero w 58. minucie trafieniem Dawida Błanika. W ostatecznym rozrachunku Pogoń pokonała Koronę 2:1 na stadionie w Kielcach.

Do Dąbrowskiego przylgnęła łatka piłkarza, który potrafi zdobyć bramkę z dystansu. 30-latek jest kapitanem i kluczowym zawodnikiem Pogoni. W trwającym sezonie PKO Ekstraklasy wystąpił w ośmiu spotkaniach, strzelił w nich dwa gole i zaliczył asystę.

Juliusz Letniowski wraca do Poznania. "Trzeba wspiąć się na wyżyny"