Udana inauguracja Tottenhamu Hotspur

Od pewnego zwycięstwa rozpoczął zmagania w Lidze Mistrzów 2022/2023 Tottenham Hotspur. Koguty pokonały przed własną publicznością Olympique Marsylia 2:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze Tottenhamu Hotspur PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur
Tottenham w obecnym sezonie Premier League radzi sobie dość dobrze i liczył na komplet punktu w starciu z niżej notowanym Olympique'm, co udało mu się zrealizować.

Chociaż dość długo gospodarze dość długo bili głową w mur złożony z defensorów zespołu z Marsylii. Podopiecznym Antonio Conte grało się łatwiej od 47. minuty, kiedy to czerwoną kartkę za faul na Heung-Min Sonie obejrzał zawodnik gości Chancel Mbemba.

Koguty dopięły swego w 76. minucie, kiedy to Ivan Perisić dokładnie dośrodkował z lewego skrzydła, zaś celnie główkował Richarlison.

Nie minęło 300 sekund, a było już 2:0 dla Tottenhamu. Tym razem piłkę w pole karne OM wrzucił Pierre-Emile Hoejbjerg, natomiast Richarlison uderzył ją głową i pokonał Pau Lopeza.

Tym samym Brazylijczyk skompletował dublet i po meczu nie krył łez wzruszenia z tego powodu, gdyż były to jego pierwsze bramki w LM, które zarazem zapewniły triumf londyńczykom.