Przełamanie Sevilli. Porażka Valencii

W La Liga pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Sevilla, która wygrała w Barcelonie 3:2 z Espanyolem. Porażki doznała z kolei Valencia.

Michał Piegza
radość piłkarzy Sevilli FC PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: radość piłkarzy Sevilli FC
W La Liga pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Sevilla. Drużyna walczyła w Barcelonie z Espanyolem.

Goście już w pierwszej akcji objęli prowadzenie, które do końca 1. połowy powiększali. Przy stanie 3:0 sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny. "Jedenastkę" na gola zamienił Joselu.

Po przerwie Espanyol złapał kontakt bramkowy, ale na więcej miejscowych nie było stać.

Przegrała Valencia, która bez punktów wróciła z meczu wyjazdowego z Rayo Vallecano. Dzięki trzem "oczkom" gospodarze minęli w tabeli sobotniego rywala.

Rayo Vallecano - Valencia CF 2:1 (1:0)
1:0 - Palazon 5'
2:0 - Nico (sam.) 52'
2:1 - Diakhaby 90+3'

Espanyol Barcelona - Sevilla FC 2:3 (1:3)
0:1 - Lamela 1'
0:2 - Carmona 26'
0:3 - Carmona 45'