The Championship: pierwszy mecz Michała Helika w Huddersfield, Polak nie ma powodów do radości

Michał Helik ma za sobą pierwszy występ w Huddersfield Town. Niestety to nie był dla niego udany wieczór. Drużyna Polaka doznała porażki.

Szymon Mierzyński
Michał Helik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Helik
"Teriery" podejmowały Wigan Athletic i przegrały 1:2. Na trafienie Willa Keane'a z rzutu karnego w pierwszej połowie, odpowiedział Tom Lees, ale niedługo później przyjezdni zadali za sprawą Calluma Langa drugi cios i dzięki niemu zgarnęli pełną pulę.

Michał Helik pojawił się w podstawowym składzie Huddersfield i spędził na boisku 90 minut. To był dla niego premierowy występ w nowych barwach (wcześniej zasiadł na ławce w przegranym 0:1 domowym starciu z Blackpool FC).

Zespół Polaka nie ma na razie powodów do zadowolenia, bowiem w 8 spotkaniach wywalczył zaledwie 4 pkt. i zajmuje 23., przedostatnie miejsce w tabeli The Championship. W następnym meczu zmierzy się na własnym stadionie z Cardiff City.

Wigan Athletic plasuje się na 8. pozycji z dorobkiem 13 "oczek".

Huddersfield Town - Wigan Athletic 1:2 (0:1)
0:1 - Will Keane (k.) 25'
1:1 - Tom Lees 76'
1:2 - Callum Lang 82'

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"