Powinien być karny dla Barcelony? Xavi zabrał głos

FC Barcelona zagrała dobre spotkanie, jednak była mocno nieskuteczna w Monachium i przegrała 0:2. Kibice uważają jednak, że Dumie Katalonii należał się w tym meczu rzut karny. Xavi zabrał głos w tej sprawie.

Jakub Artych
trener Xavi Getty Images / Pedro Salado / Na zdjęciu: trener Xavi
Jeszcze kilka miesięcy temu Robert Lewandowski strzelał gole dla Bayernu Monachium i prowadził niemiecki klub do kolejnych sukcesów. Po ośmiu latach "Lewy" zmienił barwy. Los sprawił, że dość szybko Polak zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi, do tego na jego stadionie.

34-latek był we wtorkowy wieczór mocno nieskuteczny. Zmarnował kilka znakomitych sytuacji w pierwszej połowie. Tego problemu nie miał Bayern, który po zmianie stron załatwił sprawę w cztery minuty (zobacz relację z meczu-->).

Kibice i wielu dziennikarzy podkreśla jednak, że w pierwszej połowie Barcelonie należał się rzut karny za faul na Ousmane Dembele. Po meczu trener Xavi podszedł do sędziego Danny'ego Makkeliego i opowiedział o swoich odczuciach.

- Rzut karny? Powiedziałem sędziemu, żeby był uczciwy i uznałem, że to był faul, że ​​wszyscy to widzieliśmy. Sędzia z kolei powiedział mi, że to nie jest rzut karny - powiedział trener Katalończyków, cytowany przez stronę Barcelony.

Wicemistrzowie Hiszpanii szukali kontaktowego gola, ale z każdą minutą sprawiali wrażenie, że coraz mniej wierzą w powodzenie. Nie potrafił wstrzelić się Robert Lewandowski, który wyraźnie za bardzo chciał się przypomnieć niemieckiej publiczności i nie grał na takim luzie, do jakiego przyzwyczaił.

FC Barcelona nie potrafiła znaleźć recepty na mistrzów Niemiec. Z 14 meczów z tym rywalem wygrała zaledwie dwa, a aż 10 przegrała. W ostatnim czasie nikt nie był w stanie tak upokorzyć "Dumy Katalonii", jak właśnie monachijczycy.

Podopieczni Xaviego mają mało czasu na przygotowania do meczu 6. kolejki Primera Division. Na sobotę (17 września) zaplanowano spotkanie FC Barcelony z Elche CF

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Barcelonie należał się rzut karny po faulu na Dembele?