Milik zdjęty z boiska. Tak skomentował decyzję trenera

Juventus poniósł drugą porażkę w Lidze Mistrzów 2022/23. O dyspozycję zespołu przed kamerą Polsatu zapytany został Arkadiusz Milik. Czuł się nieco zakłopotany.

PS
Arkadiusz Milik Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Komplikuje się sytuacja Juventusu Turyn w Lidze Mistrzów. Zespół ma na koncie dwie porażki w dwóch meczach i o ile ta z Paris Saint-Germain (1:2) szczególnie nie dziwi, ta druga - u siebie z Benficą Lizbona (1:2) - już nieco zaskakuje.

Środowy mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Juventusu, bo już w czwartej minucie bramkę zdobył Arkadiusz Milik. Po 30 minutach gospodarze zaczęli jednak tracić impet, a inicjatywę przejmowała Benfica.

Efekt? Jeszcze w pierwszej połowie doszło do wyrównania, a w 55. zespół z Lizbony wyszedł na prowadzenie za sprawą Davida Neresa. Juventus w drugiej części gry oddał zaledwie dwa celne strzały na bramkę.

Reporter Polsatu zapytał Milika o słabnącą dyspozycję drużyny na przestrzeni meczu. Reprezentant Polski był wyraźnie zaskoczony tym pytaniem.

- Dobre pytanie, na które nie jestem w stanie odpowiedzieć. Też się nad tym zastanawiam. Mieliśmy mecz pod kontrolą w pierwszych 30 minutach. Nagle, w pewnym momencie, zgaśliśmy. Nie można zrzucić winy na to, że nie jesteśmy przygotowani - nie, skoro gaśniemy w 30. minucie - przyznał 28-latek.

- Jest mi przykro, że mecz tak się zakończył. Ciężko znaleźć jakiekolwiek usprawiedliwienie. To nie są łatwe momenty - dodał.

W 70. minucie Milik opuścił plac gry. Zastąpił go Nicolo Fagioli. - Takie są decyzje trenera. Przez całą karierę spotkałem się z różnymi sytuacjami. Szanuję decyzję szkoleniowca. Zostawiam to jemu, nie ma co komentować - ocenił piłkarz.

W trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Juventus zmierzy się u siebie z Maccabi Hajfą (5 października, 21:00).

Piotr Zieliński dwa razy podchodził do rzutu karnego. Efekt? (wideo)