Przekonująca wygrana Legii w sparingu. Pierwszoligowiec nie potrafił odpowiedzieć

Piłkarze Legii Warszawa nie próżnują w trakcie przerwy reprezentacyjnej. Stołeczny zespół zwyciężył 3:0 w meczu kontrolnym ze Stalą Rzeszów.

Rafał Szymański
piłkarze Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Czwartkowy sparing był rozgrywany w ośrodku Legia Training Center bez udziału publiczności. Trener Kosta Runjaić wystawił silną "jedenastkę" na spotkanie z beniaminkiem Fortuna I ligi.

Od początku "Wojskowi" stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Pierwszy gol padł już po siedmiu minutach. Ernest Muci otrzymał podanie od Rafała Augstyniaka, a następnie strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Przemysława Pęksę.

W kolejnych minutach swoje sytuacje zmarnowali Carlitos oraz Makana Baku. Golkiper Stali miał sporo szczęścia.

Wspomniany duet wypracował drugą bramkę dla gospodarzy. Przed przerwą Carlitos dokładnie dograł do Baku, skrzydłowy wbiegł w pole karne i strzelił obok interweniującego bramkarza.

Zwycięstwo miejscowych przypieczętował Maik Nawrocki. Igor Strzałek wyłożył piłkę młodemu obrońcy, który z niewielkiej odległości wbił ją do bramki.

Rezultat się nie zmienił po zmianie stron. Legia Warszawa pokonała Stal Rzeszów 3:0 na własnym obiekcie. Ekipa Runjaicia wróci do ligowych zmagań 1 października, gdy zmierzy się z poznańskim Lechem.

Legia Warszawa - Stal Rzeszów 3:0 (2:0)
1:0 - Ernest Muci 7'
2:0 - Makana Baku 40'
3:0 - Maik Nawrocki 88'

Umiarkowana radość Skórasia. "To jest mój kolejny cel"

Czy Legia powalczy o najwyższe cele w PKO Ekstraklasie?