Gra Polaków? Wpis TVP podbił sieć

Telewizja Polska dobitnie podsumowała występ reprezentacji Polski w pierwszej połowie meczu z Holandią. Trudno nie zgodzić się z tym zobrazowaniem gry naszych kadrowiczów w meczu Ligi Narodów UEFA.

Artur Babicz
TVP dobitnie podsumowała występ reprezentacji Polski PAP / Leszek Szymański / TVP dobitnie podsumowała występ reprezentacji Polski
Jeszcze przed meczem można było spodziewać się, że starcie Polski z Holandią to będzie niezwykle wymagający pojedynek. Jednak chyba nikt nie spodziewał się, iż w pierwszej połowie Polacy okażą się totalnie bezradni.

Dużo mówiło się, że trio Robert Lewandowski - Piotr Zieliński - Sebastian Szymański to najmocniejszy atut Polaków. Dawało to nadzieję na dobrą ofensywną grę. Rzeczywistość niestety okazała się brutalna.

W pierwszej połowie Polacy oddali na bramkę Holendrów zaledwie dwa strzały, a żaden z nich nie miał prawa zaskoczyć rywali. Poza tym, nasi kadrowicze mieli ogromne problemy, aby przekroczył połowę boiska.

TVP Sport postanowiła ten fragment gry podsumować dobitną grafiką. Wrzucono na Twittera gif, na którym widoczny jest czarny ekran z kręcącym się kółkiem ładowania. Do tego użyto sugestywnego opisu.

"Wszystkie groźne akcje Polaków w pierwsze połowie" - tak podpisano czarny ekran.

Takich problemów w ofensywie nie mieli rywale Polaków. Nawet więcej, momentami Holendrzy bawili się z naszą defensywą. Wystarczy powiedzieć, że przy jedynej bramce w pierwszej połowie wykonali oni aż 21 podań, co jest ich najlepszym wynikiem od ośmiu lat (więcej TUTAJ).

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.