Problemy Barcelony. Konkurent Lewandowskiego wraca do klubu z kontuzją

Czwartkowy wieczór był naznaczony starciem reprezentacji Polski z reprezentacją Holandii. Jednak to nie był jedyny mecz w tym czasie. Kwestią łączącą dwa rozgrywane wczoraj spotkania są niedobre informacje dla kibiców Barcelony.

Kuba Duda
Kuba Duda
Memphis Depay PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Memphis Depay
Reprezentacja Polski przegrała z Holandią 0:2. Kibice FC Barcelony zapewne śledzili to spotkanie nie tylko ze względu na Roberta Lewandowskiego, dla którego był to pierwszy występ w narodowych barwach od momentu transferu do Katalonii, ale też obserwowali graczy po holenderskiej stronie.

W barwach "Oranje" od pierwszej minuty wyszli Frenkie de Jong i Memphis Depay. Żaden z nich nie rozegrał całego spotkania, a ten drugi opuścił boisko z problemami zdrowotnymi zaledwie siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy.

Napastnik nie jest jedynym zawodnikiem "Barcy", który w meczu swojej drużyny narodowej zszedł z urazem. Taka sama sytuacja miała miejsce w przypadku Jules Kounde. Defensor wyszedł w pierwszym składzie Reprezentacji Francji na starcie z Austrią i na boisku przebywał jedynie 23 minuty.

Z informacji podawanych przez Javiera Miguela z dziennika "AS" wynika, że w obu przypadkach mówi się o problemach ze ścięgnem podkolanowym. Ten sam dziennikarz podaje, że w piątek obaj gracze mają wrócić do Barcelony na szczegółowe badania i po nich będzie wiadomo już znacznie więcej.

Jednak w klubie nie są zbyt optymistycznie nastawieni. Niewykluczone, że te problemy zdrowotne zakończą się kilkutygodniowymi pauzami w grze, a przecież przed "Dumą Katalonii" bardzo ważne mecze w Lidze Mistrzów. Dodatkowo za niespełna miesiąc zostanie rozegrane pierwsze w tym sezonie El Clasico.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)