Żartobliwy tweet Mariana Banasia. Skomentował porażkę Polaków

To był fatalny wieczór na PGE Narodowym. Słabą grę Polaków licznie skomentowali internauci, wśród nich także Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś.

Kamil Sobala
Robert Lewandowski i Louis Van Gaal Getty Images / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Louis Van Gaal
W czwartek reprezentacja Polski podejmowała na PGE Narodowym Holendrów. Biało-Czerwoni w tym spotkaniu zawiedli swoich kibiców, dla których oglądanie tego meczu niekoniecznie mogło należeć do przyjemnych czynności.

Po bardzo słabej grze, podopieczni Czesława Michniewicza ostatecznie przegrali ten mecz 0:2. Wynik spotkania już w 13. minucie otworzył Cody Gakpo, z kolei ostateczny kształt nadał mu w drugiej połowie Steven Bergwijn.

Tak słaba gra polskiej kadry wzbudziła lawinę komentarzy w internecie. Postawę Polaków skomentował nawet Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś, tylko że w bardziej żartobliwym tonie.

"Jeszcze jeden taki mecz i wkraczamy z kontrolą" - napisał polityk.

Reprezentacja Polski dość szybko może się jednak zrehabilitować. Już 25 września Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Walijczykami. Starcie te ma sporą stawkę, bo zaważy na przyszłości w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Początek pojedynku o godzinie 20:45.

Najbliżsi rywale Polaków także przegrali swój mecz, ale po zupełnie innej grze. Drużyna narodowa Walii często zagrażała bramce Belgów, lecz zawiodła u nich skuteczność. Tym samym spotkanie zakończyło się dla nich niekorzystnym wynikiem 1:2.