Koszmarny błąd Węgrów. Tak stracili pierwszą bramkę [WIDEO]

Nie udało się reprezentacji Węgier zwyciężyć w grupie 3. Ligi Narodów. W decydującym starciu przegrali z Włochami 0:2, a pierwszą bramkę stracili w kuriozalnych okolicznościach.

Mateusz Kozanecki
Błąd reprezentacji Węgier Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: Błąd reprezentacji Węgier
Węgrzy to największa rewelacja trwającej Ligi Narodów UEFA. Trafili do tzw. grupy śmierci wraz z Anglią, Niemcami i Włochami, wobec czego skazywano ich na dotkliwą porażkę.

Ci natomiast przed ostatnią kolejką zajmowali... pierwsze miejsce w grupie. Do historii przeszło ich wyjazdowe zwycięstwo z Anglią (4:0) czy z Niemcami (1:0).

W meczu o awans do półfinału zmierzyli się z Włochami. W 27. minucie gospodarze popełnili błąd, który okazał się dla nich fatalny w skutkach.

Adam Nagy podawał do Adama Szalaia. Wykorzystał to Giacomo Raspadori, który przejął piłkę, a następnie skierował ją do siatki i otworzył wynik spotkania.

W drugiej połowie podwyższył Federico Dimarco i ostatecznie to Włosi zwyciężyli w grupie, a Węgrzy zajęli drugie miejsce, co i tak należy uznać za fenomenalny rezultat.