Wstrząsające nagranie! Tak ludzie próbowali się ratować ze stadionu

Podczas zamieszek na stadionie w mieście Malang na prowincji Jawa Wschodnia zginęło 182 osoby. Do sieci trafiło nagranie, na którym widzimy, jak ludzie próbowali uciekać z obiektu.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Makabra na stadionie Twitter / Makabra na stadionie
Niewyobrażalna tragedia w Indonezji. Po meczu Arema FC - Persebaya FC (2:3) tysiące rozwścieczonych fanów ruszyło na murawę. Interweniować musiała policja, która użyła gazu łzawiącego, co doprowadziło do wielkiej paniki.

Wiele osób zostało zadeptanych na śmierć. Na samej płycie - z raportu policji - wynika, że zginęło 34 kibiców.

Tłum ruszył w kierunku wyjść, ten moment został zarejestrowany. To wstrząsające nagranie już trafiło do sieci (link poniżej), udostępniło je konto "Fakta Bola" na Twitterze. Tak ludzie próbowali się ratować ze stadionu.

"Kiedy na trybunach wystrzeliwany jest gaz łzawiący, tak się dzieje. Ci na trybunach biegną do tego samego punktu. O mój Boże, nie wyobrażam sobie, jak było tłoczno" - czytamy.

Indonezyjskie media ujawniają kulisy przerażających wydarzeń, do których doszło na stadionie. Jeden z ocalałych kibiców podzielił się swoją relacją.

"Policja chciała zaprowadzić spokój, ale gaz wystrzeliwała nie tylko na murawę, ale i trybuny. Mimo że nie zszedłem na murawę, to moje oczy i tak łzawiły, a ja nie mogłem złapać tchu" - zdradził fan, który ma wielkie pretensje do kibiców.

To jedna z największych tragedii w historii piłki nożnej. Po tym zdarzeniu Indonezyjski Związek Piłki Nożnej zawiesił na tydzień rozgrywki pierwszej ligi.

Zobacz też:
Kolejny popis Brazylii. Tunezja bez szans
Łukasz Teodorczyk znalazł klub? Polak może wrócić do Włoch

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×