Miał swój dzień. Zaledwie 14-letni Jakub Zieliński zaliczył debiut w III-ligowych rozgrywkach. Wystąpił w derbach Trójmiasta i został jednym z bohaterów drużyny Gedanii 1922 Gdańsk.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jakub Zieliński Facebook / oficjalny profil Gedanii 1922 / Jakub Zieliński
"Wymuszona zmiana w bramce i debiut Jakuba Zielińskiego" - napisano w mediach społecznościowych Gedanii 1922 Gdańsk.

Zaledwie 14-letni bramkarz od pierwszej minuty w meczu III ligi? Taka właśnie sytuacja miała miejsce podczas weekendowych derbów Trójmiasta, w których Gedania 1922 pokonała 3:2 Bałtyk Gdynia.

"Kuba, który przeszedł do nas tego lata z Jaguara Gdańsk, dzięki swojej znakomitej postawie oraz solidnej pracy na treningach pierwszego zespołu, zapracował sobie na debiut w seniorskiej piłce w wieku 14 lat, 7 miesięcy i 10 dni" - napisano po spotkaniu.

Zieliński wystąpił od pierwszej minuty w konsekwencji kontuzji podstawowego bramkarza Mateusza Macholi.

Dodatkowo jednak 14-latek musiał otrzymać... zgodę od rodziców i lekarza. W takim wieku zawodnicy w seniorskiej piłce raczej nie występują, ale tutaj udało się dopiąć wszelkie formalności.

Debiut Jakuba Zielińskiego wypadł bardzo dobrze. Co prawda puścił dwa gole, ale jego drużyna wygrała spotkanie, a on sam jedną ze swoich interwencji uratował Gedanii trzy punkty w tym prestiżowym meczu.

Gdański klub chwaląc się swoim bramkarzem przypomniał, że otrzymuje od regularne powołania do reprezentacji Polski U-15.

Krychowiak absolutnym bohaterem. I te bramki!