Znowu dał popis. Trener Ajaxu wychwala reprezentanta Polski

Zaledwie połowa meczu wystarczyła Piotrowi Zielińskiemu, żeby uwagę zwrócił na niego Alfred Schreuder. Szkoleniowiec Ajaxu Amsterdam nie krył zachwytu na temat gry reprezentanta Polski.

Krzysztof Kaczmarczyk
trener Alfred Schreuder PAP/EPA / Maurice Van Steen / Na zdjęciu: trener Alfred Schreuder
We wtorkowej serii meczów Ligi Mistrzów SSC Napoli rozbiło w Amsterdamie tamtejszy Ajax aż 6:1. Piotr Zieliński wpisał się na listę strzelców tuż przed zakończeniem pierwszej połowy - trafił w 45. minucie na 3:1.

Był to niemal ostatni akcent jego gry w tym meczu, bowiem po zmianie stron na murawie już go nie było. Powód? Kontuzja łydki i wymuszona zmiana.

45 minut wystarczyło jednak, żeby zrobić wrażenie. Pod takim był trener gospodarzy Alfred Schreuder. Ten na konferencji po meczu nie szczędził mu pochwał.

Powiedział nawet wprost, że Polak to jeden z tych najlepszych. - To dwójka najlepszych piłkarzy, Zieliński i Lobotka radzą sobie naprawdę dobrze - przyznał.

Schreuder stwierdził też, że przy Polaku zyskują inni. Tak jest m.in. w przypadku Chwiczy Kwaraccheliego. - Gdy gra razem z Zielińskim, jest bardzo mocny przy piłce - wyjaśnił.

Zieliński w tym sezonie ponownie błyszczy, co jest jego doskonałą odpowiedzią na słabsze poprzednie rozgrywki oraz fakt, że dużo mówiło się o tym, że może opuścić ekipę z Neapolu.

Teraz jest ponownie jej jednym z liderów. W tym sezonie łącznie w rozgrywkach Serie A oraz Ligi Mistrzów zaliczył już cztery gole i pięć asyst, a potrzebował do tego 11 występów.